Göz kapağı estetiği ameliyatı ile gençleşin!

0
1088

Göz kapağı estetiği veya göz kapağı ameliyatı, alt ya da üst göz kapaklarında sarkma, düşüklük olan kişilere uygulanabiliyor. Sarkık ve düşük göz kapağı estetiği kimlere yapılabiliyor? Ameliyatsız göz kapağı estetiği yapılabiliyor mu?

göz kapağı estetiği ameliyatı

Göz kapağı estetiği nedir?

Üst ya da alt göz kapağında oluşan sarkma, elastikiyet kaybı ya da düşüklüklerin giderilmesi için göz kapağından yapılan deri ve kas çıkarılma işlemine göz kapağı ameliyatı ya da göz kapağı estetiği denir. Operasyon öncesi çizilerek planlanan kısım çıkarılarak göz kapağında gerginlik sağlanır. Bazı durumlarda göz kapaklarında bulunan yağ yastıkçıkları çok büyüktür. Bu tarz durumlarda göz kapağı estetiği ameliyatı yapılırken bu yağ yastıkçıkları da küçültülür. Göz kapağı ameliyatı, üst göz kapağı ve alt göz kapağı ameliyatı hakkında detaylı bilgi için Göz kapağı ameliyatı çeşitleri nelerdir? Yazımıza göz atabilirsiniz. Bu bölümden, ameliyat öncesi ve sonrası önemlemler ile komplikasyonlar konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği kimlere yapılır?

Yaş ilerledikçe yer çekimi etkisiyle vücudumuzda sarkmalar oluşmaya başlar. Yanak, çene, boyun sarkmaları yanında göz kapakları da zamanla ağırlaşıp düşük bir hale gelir. Yaşla oluşan göz kapağı sarkmaları yanında bazen doğuştan da göz kapağı düşüklüğü de olabiliyor. Zayıflayan kaslar, bollaşan deri göz kapağının sarkmasına, yağ yastıkçıklarının belirginleşmesine ve göz altında çukurların oluşmasına sebep olur. Alt göz kapağı sarkması ya da yaşlanması sonucunda göz kapağı çevresinde kaz ayağı olarak adlandırılan çizgiler oluşur.

Göz kapağı kaldırma işlemi, üst göz kapağı, alt göz kapağı ya da hem üst hem alt göz kapağı sarkmış kişilerde yapılabilir. Erkek ve kadınlarda uygulanan bu işlem, yaşa bağlı olarak göz kapağının toparlanması, gerilmesi, yağ bezelerinin alınması gibi işlemler de içerebilir.

Göz kapağı estetiği neden önemlidir?

Göz altı torbaları, göz altı morlukları, göz kenarı çizgileri sizin tüm simanızı etkiler. Düşük göz kapakları sürekli yorgun ve uykusuz bir görünüme sebep olur. Göz kenarı kaz ayakları ise, ilk yaşlanma belirtilerinden biri olarak görülür. Yaşı henüz genç insanlarda bile kaz ayakları oluşabilir. Bu kaz ayaklarının neden kaynaklandığını belirlemek ve geç olmadan bunlara müdahale etmek gerekir. Göz kapağı toparlama işlemi, genç yaşlı ihtiyacı olan herkesin çok daha dinç ve dinamik görünmesini sağlar.

Göz kapağı gerdirme işlemi zor bir işlem midir?

Göz kapağı kaldırma işlemi cerrahi bir operasyondur. Diğer bir çok cerrahi operasyon gibi riskleri ve zorlukları tabi ki vardır. Bu sebeple işinde uzman olan bir estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?

Göz kapağı ameliyatı yapıldıktan sonra da yaşlanma süreci devam ettiği için, operasyon yapılan göz kapağında sarkma olabilir. Hiç bir zaman göz kapağı estetiği yapılmadan önceki haline dönmez. Alt göz kapağında sonradan gelişen sarkma durumu olmaz. Ancak üst göz kapağında yeninden deri bollaşması gözlenebilir. Bu tarz bir durumda tekrar göz kapağı toparlama işlemi yapılabilir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği var mıdır?

Göz kapağı kaldırma ve germe işlemi direk olarak cerrahi operasyon ile yapılsa da, ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları da mevcuttur. Cilde yararlı maddelerin enjekte edilmesi, var olan dokuların uyarılması ve dolgu gibi değişik yöntemlerle yapılan bu uygulamaların detayları, nasıl yapıldıkları, etkileri için Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları yazımıza bakabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği fiyatları

Göz kapağınızda oluşan sarkma, alt göz kapağına mı üst göz kapağına mı yoksa ikisine birden mi uygulama yapılacağına göre göz kapağı estetiği fiyatları değişmektedir. Göz kapağı estetiği yaptıranlar doktoruna ve uygulama yöntemlerine göre işlem merkezlerinden fiyat alabilirler.

Göz kapağı estetiği ameliyatı konusunda daha detaylı bilgiyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here