Göz Altı Işık Dolgusu ile Morluklara Veda Edin

0
505

Göz altı morlukları ve torbaları kadın erkek, genç yaşlı bir çok kişinin problemidir. Bu sorunun kesin ve uzun vadeli çözümü ise göz altı ışık dolgusu uygulamalarıdır. Özel tekniklerle yapılan bu uygulama klasik dolgu işlemlerinden oldukça farklıdır.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Hyaluronik jel olarak adlandırılan ve normalde vücut tarafından üretilen asit dolgusu kulllanılarak göz altı torbalarının, morlukların ve çöküklüklerin giderilmesi işleminde göz altı ışık dolgusu uygulaması adı verilir. Diğer bir çok dolgu uygulamasında olduğu gibi vücut tarafından kabul edilen doğal maddeler kullanılır. Göz altı ışık dolgusu malzemeleri sadece bu bölgede kullanılabilen malzemelerdir.

Göz altına ışık dolgusu nasıl yapılır?

Bu dolgu uygulamasında  dolgu deri altına yapılmaz kemik üzerine yapılır. Kemik üzerine uygulanan dolgu göz altındaki çökükleri doldurur, torbaları yok eder ve morlukları kapatır. Göz altına ışık dolgusu yaptırdıktan sonra göz altı kapatıcısı kullanmanıza gerek kalmaz. Her daim gözleriniz pırıl pırıl, canlı ve dinamik görünür.

Işık dolgu ne kadar kalıcıdır?

Kişisel faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte 1 buçuk ile 3 yıl arasında kalıcılığı vardır. Vücudun kendi ürettiği bir madde olduğu için hemen etkisini yitirmez.

Gözaltı ışık dolgusu neden yapılmalıdır?

Göz altı torbaları, çöküklükleri ve morlukları yaş ile bağlantılı olsa da bazen doğuştan gelen bir cilt özelliği olabilir. Bazen etrafımızda çocuk yaşta göz altı torbaları ve morlukları olan kişiler görürüz. Bu da sorunun yaşla alakalı olmadığını gösterir. Kadın erkek, genç yaşlı herkeste olabilen göz altı morlukları bir çok farklı şekilde tedavi edilebilir. Ancak gözaltı dolgusu bu yöntemler içerisinde kesin sonuç veren ve en uzun ömürlü yöntemdir.

En eğlenceli ve dinamik insan bile göz altında morluklar varken yorgun ve bitkin görünür. Hayattan keyif almayan bir hissiyat verir. Yüz ve gözler ifadeyi belirleyen en önemli noktalardır. Sadece göz altı torbaları nedeniyle kendine özgüvenini yitirmiş bir çok kişi vardır.

Göz altı torbaları ile morluklarına kapatıcılar çözüm değildir. Çünkü tüm kapatıcılar kimyasaldır. Sürekli kimyasal madde sürülmesi zaten normalde de aşırı hassas olan göz çevresini daha hassas ve tahriş olmuş bir hale getirebilir. Her gün kapatıcı sürülmesi ve sonrasında bunun temizlenmesi cildi yorar. Göz çevresindeki kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesine ve erkenden ortaya çıkmasına neden olur.

Göz altı ışık dolgusu zararları nelerdir?

Bu dolgu işleminde vücut için tamamen doğal olan bir madde kullanıldığı için işlemin hastaya herhangi bir zararı yoktur. Dolgu maddesi zaman içerisinde kendi kendine yok olup gidecektir. Ayrıca göz altı ışık dolgusu yaptıranlar uygulama sırasında ve sonrasında hiç bir şekilde acı hissetmediklerini söyler.

Dolgu işlemi öncesinde işlem yapılacak bölgeye bir miktar anestezik krem sürülür. Ayrıca dolgu maddesi içerisinde de bir miktar anestezik madde vardır. Çok ince iğneler ile dolgu yapılırken hasta hiç bir şey hissetmez. Işlem sonrasında normal günlük hayatına dönebilir.

Göz altı ışık dolgusu ödeme neden olabilir. Kemik üzerine iğne batırılarak işlem yapıldığı için hassas ciltlerde bir miktar ödem gelişebilir ancak bu ödem de çok kısa bir süre içerisinde yok olacaktır.

Göz altı ışık dolgusu her yaşta etkili olur mu?

Tüm estetik uygulamalarının belirli bir yaşa kadar etkisi vardır, sonrasında estetik operasyonlar ile desteklenmesi gerekir. Ilerki yaşlarda göz altındaki elmacık kemiklerinin çökmesi ile göz çukurları daha belirgin hale gelebilir, burada da çok belirgin şekilde torbalar oluşabilir. Bu durumda yaş ilerlemiş ve torbalar çok büyümüş ise göz altı ışık dolgusu etkili olmayabilir. Özellikle göz kapaklarının düştüğü durumlarda hem torbalar hem de çöküklükler için göz kapağı estetiği düşünülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here