Göğüs dikleştirme yöntemleri nelerdir?

0
2553

Göğüs dikleştirme ameliyatsız yapılabilir mi? Ameliyatlı veya ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri nelerdir? Gögüs dikleştirme masajları faydalı mıdır? Limonla gögüs dikleştirme mümkün müdür? Göğüs dikleştirme ameliyatları nedir, fiyatları nasıldır? Yaşı ilerleyen, bir ya da birden fazla hamilelik geçirmiş bütün kadınların aklında bu sorular vardır, gelin bu soruların hepsine yanıt bulalım.

göğüs dikleştirme yöntemleri

Gögüs dikleştirme ameliyatsız yapılabilir mi?

Modern zamanların yükselen trendlerinden biri de doğallıktır. Doğal beslenme, doğal cilt bakımı, doğal yöntemlerle zayıflama sıkılaşma ya da meme dikleştirme. Doğal yöntemler ile, herhangi bir estetik operasyon geçirmeden yapılabilecek bir çok şey vardır, ancak sarkmış, derisi uzamış ve şekli bozulmuş memerin dikleşmesi doğal yöntemler ile yapılabilecek şeyler arasında değildir. Gögüslerinizin ne kadar sarkmış olduğunu ya da ameliyata ihtiyaç duyup duymadığını şu şekilde anlayabilirsiniz, meme başı hizasını kontrol ederek. Meme başı ya da ucu, normal şartlar altında göğüsün katlanma çizgisi hizasında ya da birazcık yukarısındadır. Eğer meme ucunuz bu çizginin altında ise, bu durumda gögüs diklestirme ameliyatsız mümkün değildir. Meme dikleştirici kremler, masajlar ya da egzersizler bu durumdaki bir göğüsü dikleştirmek için işe yaramayacaktır.

Limonla göğüs dikleştirme yöntemi

Biraz önce bahsettiğimiz gibi, meme başının göğüs katlanma çizgisinden aşağıda olduğu durumlarda meme derisinde uzama meydana gelmiş demektir. Bu denli değişimden sonra limonla gögüs dikleştirme gibi bir şey söz konusu olmaz. Bu tarz bir seviyede kesinlikle meme dikleştirme ameliyatı yapılması gerekir. Ancak genç yaşlarda, henüz hamilelik geçirmeden, kişinin derisinin ince olması ya da göğüslerinin vücuduna göre biraz büyük olması gibi durumlarda limonla gögüs diklestirme yöntemi denenebilir. Kremler, masajlar ya da limon gibi doğal maddeler ile yapacağınız hiç bir uygulamanın bir estetik operasyon gibi hızlı olup tam sonuç vermesini beklememelisiniz. Limonla göğüs dikleştirme konusunda ve diğer doğal yöntemler konusunda bilgi için göğüsleri dikleştirmek için doğal yöntemler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gögüs diklestirme masajları nelerdir, nasıl yapılır?

Göğüsleri büyütmek ya da dikleştirmek için yapılan bazı masajlar ile egzersizler vardır. Bu masaj ve egzersizlerde asıl etki edilen meme ve meme yapısı değil daha çok meme çevresindeki kaslardır. Özellikle egzersizlerle yapacağınız tüm müdahalaleler meme çevresindeki ağırlıklı olarak sırt ve yan kaslarınızı etkileyecektir. Çünkü meme dokusu içerisinde kas bulunmaz. Kas olmayan bir dokuya da egzersiz ile müdahale etmek mümlün değildir. Göğüs dikleştirme masajları ise daha çok meme dokusuna ve bu bölgedeki sinirlere uygulanan uyarıcı etkilerdir. Çeşitli yağlar ile meme bölgesine yapacağınız masajlar henüz tam olarak sarkmamış göğüslerde toparlayıcı bir etki yapabilir ancak unutmayın ki, sarkmış, meme ucu aşağılara inmiş, meme içi  boşalmış gibi görünen göğüslerde estetik operasyon dışında herhangi bir yöntem sonuç vermeyecektir.

Göğüs dikleştirme amaliyatı

Meme dikleştirme yöntemleri içerisinde en kesin ve uzun vadeli sonuç veren yöntem göğüs dikleştirme ameliyatlarıdır. Memenin şekline, büyüklüğüne, yapılması gereken müdahaleye göre bu operasyonlar belirlenir. Hamilelik, çocuk emzirme, yaşlanma, kilolu iken kilo kaybetme, çeşitli operasyonlar memelerin sarkmasına sebep olur. Göğüsleri çok büyük olan kadınların memeleri çok genç yaşlarda bile sarkabilir. Bu sarkmaları hem durdurmak hem de ortadan kaldırmak için çeşitli estetik operasyonlar yapılabilir.

Göğüs kaldırma ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Göğüs içindeki dokusu yeterli olup da sadece sarkması olanlar için meme küçültme ameliyatı ile birlikte göğüs toparlama işlemi uygulanır. Göğüs içerisindeki dokusu yani meme bezi yetersiz olanlarda ise göğüs altına silikon gibi protez bir madde konur. Bu şekilde meme sarkması tedavi edilir. Aynı zamanda dikleştirme işlemi de yapılır. Meme dikleştirme ameliyatında kullanılacak yöntem memenin büyüklüğüne, şekline ve alınması istenen sonuca göre değişebilir. Çünkü her şekle uygun uygulanan farklı bir yöntem vardır. Kimi meme dikleştirme operasyonlarında lolipop tekniği denen bir teknik uygulanır. Kimi göğüs dikleştirme operasyonlarında ise kök hücre yağ kullanılabilir. Meme büyütme ve dikleştirme konusunda daha detaylı bilgiyi meme büyütme yazımızdan, göğüs küçültme ile dikleştirme konusunda en detaylı bilgileri ise meme küçültme bölümünden alabilirsiniz.

Göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi bu operasyonda da doktorunuz ile görüşmeden fiyat almanız mümkün değildir. Genel olarak her doktorun her operasyon için belirli bir fiyat aralığı vardır, ancak bu hastaya ve yapılacak işleme göre değişir. Belki sadece gögüs diklestirme ameliyatı fiyatı değil aynı zamanda küçültme ve büyütme fiyatı da almanız gerekiyor olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here