Göğüs Büyütme Konusunda Doğru Sanılan 10 Yanlış Bilgi

0
706

Göğüslerinin büyüklüğünden, şeklinden, yapısından ya da görünümünden memnun olmayan kadınların başvurduğu yöntemlerin başında göğüs estetiği ameliyatları gelir. Bu estetik ameliyatlar arasında da en fazla yapılanı göğüs büyütme estetiğidir. Her geçen gün daha çok yaygınlaşan göğüs büyütme konusunda bilinen yanlışlar nelerdir?

Göğüs büyütme estetiği hakkında yanlış bilgiler

  1. Silikon kanser yapan bir maddedir. Yanlış!

Yapılan araştırmalar silikon takılan kadınların diğer kadınlara göre daha fazla meme kanserine yakalanmadığını göstermiştir. Bu da silikon kanser yapar mitinin diğer bir çok mit gibi yanlış bir bilgi olduğunu göstermektedir.

  1. Istediğim kadar büyük silikon taktırabilirim. Yanlış!

Göğüslerimi istediğim kadar büyütebilirim düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Istediğim kadar yağ aldırabilirim gibi yanlış bir düşüncedir bu. Meme büyütme operasyonlarında seçilen meme protezi (silikon) hastanın fiziksel özelliklerine göre belirlenir. Kişinin vücut yapısı, beden ölçüleri, üst bedeninin ne kadar büyük olduğu ve sırt yapısı silikon seçiminde çok önemlidir. Ayrıca çok zayıf birinin kocaman göğüsleri olmaması ya da iri bir kişinin minicik göğüslerinin olmaması için bu orana çok dikkat edilmeldir.

Silikon taktırırken asıl amaç orantılı, doğal bir görünüm yakalamaktır. Dışarıdan bakıldığında meme içerisinde protez olduğu anlaşılmamalıdır. Buna uygun kalıbın seçiminde hastanın fiziksel özellikleri baz alınmalıdır.

  1. Silikon varken çocuk emzirilmez. Yanlış!

Meme implantı, süt bezlerinin çalışmasını hiç bir şekilde etkilemediği için silikonlu göğsü olan kadınlar tıpkı diğer kadınlar gibi hamile kalabilir, çocuklarını emzirebilir. Silikonun hamile kalmaya  ya da bebeği emzirmeye engel olması gibi bir durum yoktur.

  1. Silikonlarım uçakta ya da herhangi bir basınçta patlayabilir. Yanlış!

Modern meme büyütme operasyonlarında kullanılan meme implantları yani silikonlar jeldir. Jel meme silikonlarının patlama imkanı yoktur. Bunun dışında kullanılan bir meme implantı daha vardır, yapışkan moleküllü olanlar. Bunların da kesilmeleri durumunda bile dışına sızdırma yapmaları mümkün değildir.

  1. 10 yıl içinde silikonlarımı değiştirmem gerekir. Yanlış!

Modern estetik cerrahide kullanılan silikonlar uzun vadeli kullanıma göre hazırlanmıştır. Çeşitli sebeplerle uzun zamanda silikonlar deforme olabilir ancak bu herkeste aynı şekilde olmaz. Meme büyütme operasyonunda kullanılan meme implantının kadar uzun süre şeklini koruyacağı kişiye göre değişir.

  1. Damla silikon doğal görünür, yuvarlak silikon doğal görünmez. Yanlış!

Hastanın meme estetiği operasyonunda vücut yapısına uygun olan hangisi ise doktor tarafından ona göre seçilir. Meme yapısı, var olan meme dokusu, sarkık olup olmaması gibi etkenler kullanılacak silikon seçimini etkiler. Doğru bir şekilde yapılan tüm göğüs büyütme operasyonları doğal görünümlü bir sonuç verecektir.

  1. Kas altına yerleştirilen silikon daha doğal görünür. Yanlış!

Meme implantları, kas altına, meme altına, kasın zarının altına yerleştirilebilir. Silikonun nereye yerleştirileceği yine uzman doktor tarafından hastanın fiziksel durumuna göre seçilir. Doğru büyüklükte ve şekilde konumlandırılmış tüm silikonlar doğal görünecektir.

  1. Silikon taktırırsam göğüslerim sarkmaz. Yanlış!

Silikon taktırsanız da taktırmasanız da memeleriniz yaşlandıkça sarkabilir. Bunun için ilerki zamanlarda uygun bir meme dikleştirme operasyonu planlayabilirsiniz.

  1. Silikonlarım dışarıdan anlaşılır ve hissedilir. Yanlış!

Doğru büyüklükte silikonun doğru şekilde memeye yerleştirilmesi ile elde edilen görünüm doğaldır. Dokunulduğunda içerisinde silikon olduğu hissedilmez. Dışarıdan anlaşılması ise pek mümkün değildir.

  1.  En küçük silikon en doğal görünenidir. Yanlış!

Yazımıızın en başından itibaren belirttiğimiz gibi silikonun küçük, büyük veya orta boyutlarda olması göğüs büyütme işlemini doğal göstermez. Kişinin vücuduna, yapısına ve görünümüne uygun boyut ve şekillerde seçilen silikonlar doğal görünür.

Kısacası, değişen ve gelişen teknoloji sayesinde artık estetik ameliyatlar hem kolay hem de güvenilir hale gelmiştir. Alınan sonuçlar ise doğala en yakın, uzun vadeli ve çok başarılı sonuçlardır. Ne estetiği yaptırırsanız yaptırın, bu operasyonların, mutlaka işinde uzman bir estetik cerrahi tarafından yapılmasına dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here