Göbek eriten kürler nelerdir?

0
836

Vücutta en kolay oluşan ve sonrasında eritmesi en zor olan yağlar göbek yağlarıdır. Kadın erkek hepimizin problemi olan bu göbeği eriten gıdalar nelerdir? Özel olarak bunun için hazırlanmış göbek eriten kürler var mıdır? Sizler için göbek eriten denenmiş kürleri göbek eriten diyet önerileri ile bir araya getirdik.

göbek eriten kürler

Probiyotiklere hücum

Göbek eriten gıdalar probiyotik ağırlıklı gıdalardır. Yoğurt en bilinen probiyotik gıdadır. Marketlerde satılan hazır yoğurtlarda çok miktarda probiyotik bulunmayabilir, eğer yoğurdu evinizde yapabilirseniz tam bir probiyotik deposu elde edersiniz. Ancak evde yapamıyorsanız marketlerden hazır probiyotik yoğurtlar alabilir ya da kendi yoğurdunuza yine hazır bir şekilde satılan probiyotikleri ekleyebilirsiniz.

Göbek eritmek için önce sindirim sistemi düzenlemesi

Göbek eritmek aslında o kadar da zor değil, sadece doğru yiyecekler ile doğru egzersiz hareketlerini bir araya getirmek lazım. Göbek bölgesindeki yağlanmayı azaltmaya bu bölgedeki şişkinliği gidererek başlamak lazım. Sindirim sistemi problemleri, karında biriken gazlar göbek bölgesini olduğundan daha büyük gösterir. Kuşkonmaz gibi içerisinde bol bol probiyotik bulunan gıdalar tüketerek sindirim sistemini düzenleyebilir, karın bölgesindeki şişkinliği azaltabilirsiniz

Diğer göbek eriten gıdalar nelerdir?

Kuşkonmaz dışında bilinen en çok detoks etkili sebze enginardır. Hem karaciğeri koruyan hem de doyurucu olan enginar sebzeler içerisinde en sağlıklı olanlarından biridir.

Salatalık! Salatalık bilinen en etkili göbek eritici yiyeceklerden biridir. Sindirim sistemini düzenleyen salatalık içeriğindeki bol su miktarı ile karın bölgesindeki şişkinliği azaltır.

Muz! Biraz da göbek eriten meyvelerden bahsedelim. Göbeği eriten yiyecekler kategorisinde ilk sıralarda yer alan muz, içerisindeki potasyum sayesinde tokluk hissi verir. Ancak muzun çok da kalorili bir meyve olduğunu, günde bir taneden fazla yememek gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Aksi taktirde göbek yağlarını eriteceğim derken kilo alabilirsiniz.

Çok bilinmeyen meyvelerden papaya. Papaya tropik bir meyve olduğu için pek bilinmez. Ancak tüketildiğinde hem tokluk hissi verir hem de çok sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olur. Göbek eriten gıdalarda ilk sıralarda gelen meyvelerden biridir.

Göbek eriten mucizevi kürler

Göbek eriten sodalı kür

 • 1 şişe maden suyu
 • Yarım limon suyu
 • 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Göbek eriten sodalı yoğurt kürü yapılışı

Bir kasede yoğurdu limon suyu ile karıştırın. Sonrasında üzerine maden suyunu ilave edin. Bu karışımı çok soğuk olmayacak şekilde kahvaltılardan yarım saat önce veya yatmadan yarım saat önce yiyebilirsiniz. Unutmayın, çok soğuk sütlü ve yoğurtlu yiyecekler gaz yapar. Bu yüzden bu tarz yiyecekleri ılık olarak tüketmek gerekir.

Göbek yağı eriten yoğurt kürü tarifi

 • 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurt
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı zencefil tozu
 • 1 çay kaşığı toz tarçın
 • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu

Göbek düzleştiren yoğurt kürü tarifi yapılışı

Tüm malzemleri bir kasede karıştırın. Hepsinin homojen bir şekilde birbirine karışması için çırpın. Bu karışımı ılık olacak şekilde sabahları aç karnına tüketin.

Göbek yağlarını eriten doğal kür tarifi

 • 1 adet limon
 • 4 adet taze lahana yaprağı
 • Yarım litre su
 • 25 dal taze maydanoz

Göbek yağlarını eriten kürün yapımı

İlk olarak suyu kaynatın. Su kaynamaya başladıktan sonra lahana yapraklarını suya atın, yaklaşık dört dakika kadar lahana yapraklarını da suda haşlayın. Maydanozları da ekledikten sonra hepsini bir iki dakika daha kaynatın. Hazırladığınız karışımı soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzüp gün içerisinde tüketin. Bu karışımı yemeklerden sonra tokken tüketmelisiniz.

Ne kadar kür yaparsanız yapın göbek yağlarını tamamen yok etmek için spor yapılması gerektiğini unutmamak gerekir. Bu kürleri yaparken süreci hızlı ve kalıcı bir hale getirmek için yapabileceğiniz Göbek eritme egzersizleri ne göz atmayı unutmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here