Genç ve Pozitif Bir Görünüm İçin Kaş Kaldırma Teknikleri

0
299

Yüz gençleştirme yöntemlerinden biri olan kaş kaldırma estetiği, yüz ifadesini de en çok etkileyen estetik uygulamalardan biridir. Kaş kaldırma estetiği yöntemleri ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler olarak çeşitlenir.

Kaş estetiği nedir?

Kaş estetiği denince akla kaşa şekil verme ya da kaş yapısını değiştirme gibi işlemler gelse de aslında buradaki estetikten kasıt kaş kaldırma estetiğidir. Yüz ifadesini, düşen göz kapaklarını, alında oluşan buruşukları ve göz altı torbalarını dahi etkileyen kaş estetiği , genç ve dinamik bir yüz için olmazsa olmaz uygulamaların başında gelir.

Düşük kaş sizi yorgun gösterir, bezmiş ve sıkılmış gibi bakışlara sahip olmanıza neden olur. Ayrıca çatık kaşlı olmak yaşlılık, sinirlilik, kırışık alın demektir. Gergin bir alın parlak bir cilt, genç ve güzel görünmenin koşuludur.

Kaş kaldırma teknikleri nelerdir?

Kaş kaldirma işlemini ikiye ayırabiliriz, ameliyatsız kaş kaldırma uygulamaları ve kaş kaldırma ameliyatı. Ameliyatsız uygulamalarda yeni çıkan teknolojiler doğrultusunda farklı yöntemler kullanılabilir.

Botox ile kaş kaldırma estetiği

Ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olarak kabul edilen ve çok çeşitli amaçlarla yüz, kol ve koltuk altı dahil tüm vücuda uygulanabilen botoks kal kaldırma estetiği operasyonlarında da tercih edilebilir. Botoks ile kaş kaldırma yöntemi geçici bir etkiye sahiptir. En fazla altı ay içerisinde botoks un etkisi yok olur ve kaş yeniden düşebilir. Botoks, özel sıvılar enjekte edilerek enjeksiyon yapılan bölgedeki kasların felç edilmesidir. Botoks uygulamaları cilde göre değişmekle birlikte geçici etkilere sahiptir.

Botoksla kaş kaldırma öncesi sonrası nasıl olur?

Doğru miktarda ve doğru şekilde yapıldığı sürece, kaş kaldırma botoks ile yapıldığında mimik kaybına neden olmaz. Alında aşırı gerginlik ya da kaşlarda aşırı kalkma ve şaşkın bir görünüm ortaya çıkmaz. Genel kanının aksine botoks yapay bir yüz ifadesine neden olmaz.

Kaş kaldırma ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı kombine estetik uygulamalarından bir tanesidir. Kaş estetiği ile alın estetiği genelde aynı anda yapılır. Düşük kaşlar kaldırıldığında alında kırışıklıklar ortaya çıkmasın diye alın gerilir. Alın germe işlemi sonrasında varsa fazla deri alınarak uygun şekilde toparlanır. Tüm bu işlemler yapılırken hastanın yaşına, cilt özelliklerine uygunsa ve ihtiyaç varsa yüz germe işlemi de yapılır.

Bu işlemlerin hepsinin birlikte yapıldığı durumlarda kullanılan yöntem ise kombine estetik uygulamalarıdır. Ve bu tarz uygulamalar birlikte yapıldığında çok daha iyi sonuç verir.

Endoskopik kaş kaldırma

Endoskopik kaş kaldırma yöntemi ameliyathanede, full anestezi altında cerrahi olarak yapılan kaş kaldırma işlemleridir. Uzun vadede etkili olduğu ve iz bırakmadığı için hastalar tarafından en çok tercih edilen kaş estetiğidir.

Kaş düşmesi neden olur?

Kaş düşmesi, göz kapağı ve alın çevresindeki kasların zaman içerisinde zayıflaması ve dokuları olması gerektiği gibi yukarıda tutamaması sonucunda ortaya çıkar. Ayrıca bazı insanların kaşları doğuştan düşük olabilir. Yani olması gereken yükseklikte değil de daha aşağıdadır.

Düşen kaşları kaldırmak için estetik uygulamalar yanında cerrahi işlemler de kullanılır. Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri içerisinde iple kaş kaldırma yöntemi de vardır.

Kaş kaldırma operasyonu hakkında genel bilgiler

  • Kaş estetiği ameliyatı ameliyathanede uzman estetik cerrahlar tarafından tam anestezi altında yapılır. Ameliyatsız estetikler ve diğer uygulamalar bölgesel anestezi yapılarak uygulanabilir.
  • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı genel olarak 1-2 saat arasında sürer.
  • Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde, hastaya ve ameliyata göre hasta bir veya iki gün içeriisnde hastaneden çıkabilir. Kaş estetiği sonrasında 2-3 gün morluk ve şişlik olabilir. Ancak endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yaptıranlar işlem sonrasında hiç kanama olmadığını söylemektedir.
  • Ameliyat sonrası hastaneden çıktıktan sonra 2 gün sonra banyo yapabilir hale gelirken, 3 gün sonra da işe dönebilir hale gelirsiniz.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları

Kaş estetiği fiyatları uygulama yöntemlerine, doktora, operasyonun nerede yapıldığıne ve kişiye göre değişir. Herkesin cildi ve cilt yapısı farklı olduğu için standart bir kaş estetiği uygulaması yoktur. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi ameliyat sırasında farklı estetik uygulamaların da aynı anda yapılması gerekebilir.

Ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları da botoks mu, dolgu mu yoksa daha farklı işlemler mi uygulandığına göre değişir. Fiyat konusunda detaylı bilgi almak için doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here