Erkeklerde Karın Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

0
742

Aşırı kilo alıp verme ya da doğum gibi nedenlerle sarkan karın derisi ancak bazı estetik operasyonlar ile toparlanabiliyor. Bir zayıflama yöntemi olmayan karın germe ameliyatı, gevşemiş ve sarkmış karına eski görünümünü kazandırıyor.

Karın germe ameliyatı nedir?

Kadınlarda çoğunlukla bir ya da bir kaç doğum sonrasında erkeklerde aşırı kilo alımı ve kaybı sonrasında elastikiyetini kaybeden, sarkan derinin toparlanması işlemine karın germe denir. En yaygın estetik operasyonlardan biri olan karın germe estetiği, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan sarkmalarda oldukça etkili bir çözümdür.

Bu ameliyat sırasında sarkan deri gergin hale getirilirken aynı zamanda deri içerisinde yağlanma varsa, kasların arası açılmış ve gerilmişse bu da tedavi edilir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın gerdirme ameliyatında göbek deliğinin 8-10 cm altında iç çamaşırı ile örtülen bölgede kesi oluşturulur. Karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, sarkan karın derisi fazla yağlarla birlikte alınarak toparlanır. Geriye sıkı, dışarı doğru sarkmayan bir karın görünümü kalır. Bu estetik operasyon ameliyathanede genel anestezi altında yapılır. Operasyon 2 ile 5 saat arasında sürebilir.

Karın germe estetiği sonrasında hasta ayağa kalkana kadar sonda takılır. Ayrıca ameliyathanede operasyon sonrasında hastaya uygun bir korse giydirilir ve sonrasında bu korseyi bir süre boyunca giymeye devam etmesi gerekir.

Mini karın germe ameliyatı nedir?

Mini karın germe ameliyatında sadece göbek deliğinin altından giriş yapılarak bu bölgede gerilme sağlanır. Klasik karın germe ameliyatı karın bölgesinde çok fazla yağ birikimi olduğu ve karnın genelinde aşırı sarkma olduğu durumlarda uygulanır. Mini karın germe ise daha lokal ve ileri seviyede olmayan karın germe işlemleridir.

Karın germe ameliyatı oldum hamile kalabilir miyim?

Karın germe estetiği ameliyatı sonrasında hamile kalabilirsiniz, gebelik süresince de sorun yaşamazsınız. Ancak karın germe ameliyatı sonrası hamile kaldığınızda karnınız yeniden sarkabillir.

Karın germe ameliyatı olanların yorumları ve bu konuda sıkça sorulan sorular

1.Mini karın germe ameliyatı öncesi ve sonrası

Bu karın germe operasyonları öncesinde klasik operasyonlarda olduğu gibi aynı noktalara dikkat edilir. Sonrasında ise, mini karın germede daha hızlı bir iyileşme süreci vardır. Karın germek için girilen noktalar çok küçük olduğu için sorun olmaz ancak normal karın germe ameliyatı iyileşme süresi biraz daha uzundur.

2. Karın germe fotoğrafları nasıldır, izler belirgin midir?

Karın germe ameliyatı sonrası ameliyat izleri ilk olarak pembe ince bir çizgi halinde olacaktır. İç çamaşarınıza kolaylıkla saklayabileceğiniz bu izleri doktorunuzun önerdiği kremler ve kapatıcıları kullanarak daha da belirsiz hale getirebilirsiniz. Zamanla bu ince çizgi beyaz ve daha görünmez hale gelecektir.

3. Liposuction ile karın germe birlikte yapılabilir mi?

Normalde klasik karın germe ameliyatlarında yağ alma işlemleri yapılmamaktaydı, şimdilerde gelişen teknoloji ve yöntemlerle karın germe ameliyatı sırasında yağ alımı da yapılabilmektedir.

4. Kadınlarda ve erkeklerde karın germe işlemi aynı mıdır?

Deri içerisindeki yağ miktarına bağlı olarak farklı yöntemlerin de kullanılması gerekebilmekle beraber karın germe ameliyatı herkes için aynı yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here