Enjekte Edilebilir Tedavi Sonuçları Karantinadayken Nasıl Korunur?

0
94

Şu anda dünyada eşi görülmemiş bir dönemler karşı karşıyayız. Küresel ekonomi, COVID-19 salgını nedeniyle çığır açan bir durma noktasına geldi ve tüm dünya bu sonuçlardan etkilendi. Acil olmayan birçok operasyon -ki bunlara plastik cerrahi işlemleri de dahil- uygun görülen zamana dek beklemeye alındı.

Botox ve dermal dolgu maddeleri gibi noninvaziv tedavileri düzenli olarak uygulamak isteyen birçok hasta, bir sonraki randevularını ne zaman planlayabileceklerini bilmiyorlar. Öyleyse, karantina altındayken en son işleminizin sonuçlarını nasıl koruyabilirsiniz?

Güneşten kaçının

Enjekte edilebilir tedaviler görüp görmemenize bakılmaksızın, güneşe maruz kalma sürenizi en aza indirmeniz iyi bir alışkanlıktır. Ciltte güneş hasarı, kırışıklıkların en önde gelen nedenlerinden biridir. Botoks, altta yatan kasları etkilemediğinden, bu tarz kırışıklıklara karşı etkisiz olma eğilimindedir.

Dışarda vakit geçirmek istemeniz normal ama böyle bir durumda yüzünüze, boynunuza ve ellerinize yüksek SPF’li güneş kremi uygulamanız gereklidir. Hatta bulutlu günlerde bile güneş kremi uygulamaktan kesinlikle vazgeçmeyin!

İyi bir cilt bakım rejimi uygulayın

Sürekli cilt bakımı, cildin daha uzun süre genç görünmesini sağlar. Bu süre zarfında çoğu insan evde kaldığı için, henüz uygulamıyorsa bile, iyi bir cilt bakım rejimine başlamayı ve sürdürmeyi, iyi bir fırsat olarak görmelidir.

Günlük olarak cildinize nemlendirici uyguladığınızdan ve bol su içtiğinizden emin olun. Temizleyiciler ve tonerler de sonuçları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabilir.

Çinko takviyeleri alın

Çeşitli çalışmalar Botox’un vücudumuzdaki çinko seviyelerine doğrudan tepki verdiğini ve çinko takviyesinin Botox’un etkilerini yüzde otuz kadar arttırabildiğini göstermiştir.

Birçok insan hafif bir çinko eksikliğine sahip olduğundan, çinko takviyeleri almak Botox’un yaşlanma karşıtı etkilerini uzatmaya yardımcı olabilir. Mevcut ortamda özellikle önemli olan bağışıklık sisteminizdeki pozitif etkisinden bahsetmiyoruz bile!

Stres yapma

Stresin vücut üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. İnsanlar, mevcut ekonomik ve sosyal koşulları çevreleyen belirsizlik nedeniyle finansal olarak stresli olabilir veya işlerini kaybetme konusunda endişelenebilirler. Bir pandeminin ortasında stresi önlemek zor olsa da, çalışmalar stresin yaşlanma sürecini hızlandırabileceğini göstermiştir.

Düzenli olarak enjekte edilebilir tedaviler görmeye alışkınsanız, uzun süre bu tedaviyi görmeyince görünümünüzden endişe duyabilirsiniz.

Plastik cerrahınızla irtibatta kalın

Eminiz ki plastik cerrahınızın muayenehanesi kapalı olsa bile çevrimiçi ve görüntülü bir görüşmeye hayır demeyecektir. Düzenli olarak enjekte edilebilir tedaviler görüyorsanız, evdeyken seçenekleri tartışmak için plastik cerrahınızla iletişime geçin ve koronavirüs krizi geçtikten sonra tedavileri sürdürmek için bir program yapın.

Enjekte edilebilir tedaviler dünyasında yeniyseniz ancak pandemi geçtikten sonra enjektabllara başlamak istiyorsanız, evde geçirdiğiniz zamanı iyi bir plastik cerrah ve tedavi yöntemi aramak için kullanabilirsiniz. Böylece işler normale döndüğünde yaşlanma karşıtı tedavilerinize devam etmeye hazır olursunuz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here