En Yeni Makyaj Trendlerinden Kalıcı Allık Uygulaması

0
932

Her gün makyaj yapan kadınlar daha iyi bilir, kalıcı ruj gibi kalıcı eyeliner gibi uygulamalar hayat kurtarıcıdır. Hızla gelişen kalıcı makyaj uygulaması ailesinin yeni üyesi ise kalıcı allık uygulamasıdır. Yeni olduğu için çok bilinmeyen kalıcı allık uygulamasını sizler için araştırdık, nedir nasıl yapılır, ne kadar kalıcıdır?

kalici-allik-uygulamasi

Kalıcı allık uygulaması nedir?

Kalıcı allık uygulaması; canlı ve sağlıklı bir görünüm için yanak bölgesine yapılan kalıcı makyaj uygulaması işlemidir. Kişinin ten rengine uygun olarak seçilmesi gereken, ne çok aşırı canlı ve renkli ne de soluk olmaması gereken bu uygulama uzman bir kişi tarafından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Elmacık kemiklerini belirgin hale getiren bu uygulama kişiye özel tasarlandıktan sonra yapılıyor.

Peki, kalıcı allık uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde kişinin cildine anestezik bir krem sürülüyor. Normalde oldukça acısız kalıcı allık işlemi öncesinde krem sürülerek zemin hazır hale getilir. Kalıcı eyeliner uygulaması ya da kalıcı kaş uygulamasında ince iğneler kullanılır. Tek tek işlem yapılır. Kalıcı allık işleminde ise çoklu iğneler kullanılmaktadır. Uygulamada kullanılan boya tamamen organik ve doğal boya olmalıdır. Kalıcı allık işlemini yaptırmadan önce işlemi yaptıracağınız yeri iyi araştırmanız, doğal boya kullandıklarından emin olmalısınız.

Çoklu iğnelerle bu doğal boyalar yüzde belirlenen noktalara yani yüzün üst kısmına enjekte ediliyor. Böylece elmacık kemikleri daha çıkkın ve belirgin bir hale getiriliyor.

Kalıcı allık işlemi ne kadar kalıcıdır?

Hiç bir kalıcı makyaj işlemi, kaş kontur dahil, hayatın sonuna kadar kalıcı değildir. Işinin uzmanı estetik uzmanları da tamamen kalıcı bir işlem uygulamayı tercih etmez. Tüm bu işlemlerin belirli bir ömrü kalıcılığı vardır. Uygulama yapılan kişinin cilt yapısına,ten rengine ve cildini nasıl temizlediğine bağlı olarak kalıcı allık uygulamasının 3 ile 5 yıllık bir kalıcılığı vardır.

Ne kadar zamanda yapılıyor, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kalıcı allık uygulaması temiz ve hijyenik koşullarda yapılması gereken basit bir uygulamadır. 60 dakika süren uygulama öncesinde herhangi bir kanama ihtimaline karşı kan sulandırıcı ilaç alınmaması gerekir.

Kalıcı allık markaları hangileridir?

Kalıcı ruj ve sonrasında kaş ile devam eden kalıcı makyaj furyasında kullanılan makyaj malzemeleri perakende makyaj malzemelerinden farklıdır. Uzman estetisyenlerin kullanabildiği bu maddeleri eğitimsiz kişilerin kullanmaları sakıncalıdır.

Piyasada satılan kalıcı ruj ya da kalıcı göz kalemi gibi kalıcı allıklar da aslında suya ve tere dayanıklı makyaj malzemeleridir. Bazıları makyaj temizleme maddelerine de dayanıklıdır. Ancak gerçekten kalıcı değildir. Ancak uzman estetisyenlertarafından mikro iğneler ile enjeksiyon şeklinde yapılan işlemler gerçekten kalıcı olabilir. Gün boyu kalıcı ruj ile tamamen kalıcı ruj farklı şeylerdir. Bunlara dikkat etmek gerekir.

En iyi allıklar hangileridir?

Kalıcı allık uygulaması makyaj yapını kolaylaştırdığı gibi riskli de olabilir. Çünkü ten renginiz zaman içerisinde değişebilir, yazın koyulaşabilir ve kışın açılabilir. Eğer kalıcı makyaj uygulamasını kış aylarında yaptırdıysanız yaza ten renginiz koyulaştığında bu işlem belirsiz bir hale gelebilir. Aynı şekilde yaz aylarında yaptırdıysanız kışın ten renginiz açıldığında allık çok koyu kalabilir. Bu nedenle kalıcı bir makyaj uygulaması yaptırmadan önce dikkatli olunmalı, iyi karar verilmelidir.

Risk almak yerine ben kendi allığımı kendim sürerim istediğimde de rengini, tonunu değiştiririm derseniz sizin için en uygun allık çeşidini bulmanıza yardım edebiliriz. Allık rengi seçiminde dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Birincisi cilt renginiz, tonunuz. İkincisi ise makyajınızın tarzı. Yokmuş gibi duran doğal makyajlar için şeftali tonları tercih etmek gerekirken daha koyu ve ağır makyajlar için daha pembemsi, kırmızımsı allıklar tercih edilmelidir.

Son zamanların trendlerinden olan köpük allıklar kullanımı kolay ve daha kalıcıdır. Ancak allık kullanımı konusunda çok tecrübeli değilseniz diğer allıkları kullanarak makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Köpük allıkların fırçası, sürmesi ve görünümü diğerlerine göre çok daha farklıdır.  En sevilen allıklar genelde köpük allık ve krem allıklardır. Toplar halinde kutusundaki toz allıklar artık yavaş yavaş piyasadan kalkacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here