En kolay ve kalıcı zayıflama için ne yapmalı?

0
942

Kolayca kalıcı kilo vermenin yolu yaşam tarzını değiştirmekten geçiyor. Peki yaşam tarzı değiştirmek nasıl oluyor? Tabi ki kolay değil, alışkanlıklarımızda adım adım yapacağımız değişiklikler ile kolay ve kalıcı bir şekilde kilo vereceğiz. Bunun için altın değerinde ip uçları Estetik guide’da!

kalici zayıflama

Yiyecekleri kendinize yasaklamayın

Ben şunu yemiyorum, bunu içmiyorum gibi kısıtlamalar beyninize bu yiyecek ya da içecekleri daha fazla istemesi için sinyal gönderecektir. Yavaş yavaş yememeniz gereken yiyecekleri hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Ancak tamamen de çıkarmayın. Sigarayı bir anda bırakmak yerine günde bir taneye düşürerek yavaş yavaş bırakmak, hem daha kalıcı hem de daha uzun ömürlü olur. Aynı şekilde şekeri bırakmak, tatlıyı bırakmak, tuzu bırakmak yerine azaltın. Kedinize bahaneler bulun, onları fazla tükettiğinizde kendinizi fiziken kötü hissettiğinize kendinizi ikna edin. Bir gün gelecek ki bir bakacaksınız artık ne fazla şeker, ne fazla un ne de fazla tuz var!

Kendinizi aç bırakmayı öğrenin!

Her acıktığınızda ağzınıza bir şeyler atmayın. Öğünler arasında ne kadar zaman koyarsanız vücudunuz ona alışacaktır. Akşam altıdan sonra yemek yemek istemiyorsanız bunu sadece bir kaç gün yapın, sonrasında akşam altıdan sonra gerçekten canınız hiç bir şey isteyemeyecektir. Gün içerisinde de acıktıktan sonra her seferinde vücuda şeker ya da farklı maddeler verirseniz, daha fazlasını ve sürekli isteyecektir. Bırakın mideniz boş kalsın, bu rahatlığı hissedin. Akşam altıdan veya yediden sonra hiç bir şey yemezseniz bakın sabah uyandığınızda ne kadar hafiflemiş olacaksınız

Dışarı aç karnına çıkmayın, özellikle alış verişe

Alış verişe çıkmadan önce alış veriş listesi yapmak kadar önemli bir şey daha vardır, tok olmak. Açlıktan mideniz ağrıyorken şekeriniz düşer, tatlılara aşırı kalorili yiyeceklere kayar aklınız. Ayrıca sağlıklı düşünemez, bir türlü ne alacağınıza karar veremezsiniz. Alış veriş listenizin önceden belli olması, sizin boş olmayan bir mide ile markete gitmeniz size hem zamandan hem de aldığınız ürünlerden tasarruf sağlar.

Uykunuza dikkat edin

Kilo vermenin en önemli koşullarından biri sağlıklı ve düzenli bir uyku. Vücudun tamamen sağlıklı olması için oldukça dikkat edilmesi gereken uyku düzeni kilo verme konusunda da önemli. Yeterli uyumayanlar ve günde yedi saatten az uyuyanların diğer insanlara göre daha kilolu olduğu, aynı zamanda kilo almaya da daha elverişli olduğu ispatlanmıştır. Düzenli uyku her şey için şart!

Yavaş yemek yemek altın!

Yemek yemeğe başladıktan ve doyduktan yirmi dakika sonra, beyne doyma sinyalleri gitmektedir. Yani hızlı hızlı yemek yediğinizde aslında doymuş olsanız bile kendinizi hala aç gibi hissedebilirsiniz. Sonrasında yemek yemeğe devam etmek yerine daha yavaş yiyerek tokluk duygusunun yemek bitmeden gelmesini sağlayabilirsiniz. Gereksiz yemek yemek oburluktur. Günümüz dünyasında en fazla ölüme sebep olan hastalıkların başında obezite, diyabet ve kiloya bağlı hastalıklar gelmektedir.

Öğün atlamadan, dengeli beslenin

Öğün atlamayın. Öğlen yemeyeyim akşama yerim demeyin. Akşama kadar kan şekeriniz aşırı miktarda düşer ve akşam yemeğinde kendinize işkence yaparsınız. Her öğünde mutlaka protein alın. Düzenli protein tüketen kişiler, tüketmeyenlere göre daha zayıf ve fit. Dengeli öğünler ile düzenli beslenip günde en az bir iki porsiyon meyve tüketmeye özen gösterin. Yağ yakıcı sağlıklı kürler uygulayın. Bizim hazırladığımız en sağlıklı ve etkili kürler için Göbek eriten kürler nelerdir? içeriğimize göz atın.

Egzersiz hayatın bir parçası olmalı

Hiç bir şey yapamıyorsanız bir saat yürüyün, o kadar zamanım yok derseniz yirmi dakika koşun. Yataktan kalkarken esneyin sonrasında kültür fizik hareketleri yapın. Sadece kilo vermek için değil sağlıklı ve uzun ömürlü olmak için egzersiz yapmak gerektiğini unutmayın. Özellikle bölgesel kiloları vermek için egzersiz programlarına bakın. Bölgesel zayıflamada en büyük problem olan göbek bölgesi için Göbek eritme egzersizleri bölümüne göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here