En Etkili Leke Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

0
742

Cilt lekesi tedavisinde kullanılan ve kesin sonuç veren, yaptıranların son derece memnun kaldığı yöntemler nelerdir? Bu cilt leke tedavisi uygulamalarını nerede yaptırabiliriz?

Cilt leke tedavisi nedir?

Leke tedavileri, bazı formüllerin deri altına enjekte edilmesi ya da ışınların verilmesi işlemidir. Bu enjeksiyonlar ya da ışınlar sayesinde cilt kendini yeniler. Renk pigmentleri çalışır ve cildin rengini değiştirir. Bu sayede de cilt lekeleri ortadan kalkar.

Cilt leke tedavisi yöntemleri

Eller, yüz ve boyun bölgesi ile dekolte bölgesi vücutta en fazla leke oluşan bölgelerdir. Güneş ışınları, yanlış ve zararlı cilt ürünleri kullanımı, yaşlanma ile ortaya çıkan cilt lekeleri vücudun her yerinde olabilir. Güneş lekelerinin en fazla görüldüğü alanlardan biri de sırt ve omuz çevreleridir. Bu cilt lekeleri bir çok farklı şekilde tedavi edilebilir.

Mezoterapi ile cilt leke tedavisi

Mezoterapi ile leke tedavisi yaptıranlar genelde güneş lekesi için bu uygulamayı yaptırmaktadır. Cilt derisi altına çok ince iğneler ile cildi yenileyici bileşiklerin uygulanması yöntemidir. Bu tedavi yöntemi genelde diğer lazer ışın uygumaları ile birleştirilir.

Lazerle cilt lekesi tedavisi

Cilt pigmentlerinin yenilenmesini sağlayan veya cildin üst yüzeyinin tamamen soyulup yeniden oluşmasını sağlayan bu leke tedavisi yöntemi için Baby face tedavisi, Scarleft ve Clear lift gibi farklı tarzda uygulamalar yapılır. Baby face beauty yönteminde; cilt üzerinde kanallar oluşturularak cildin ihtiyacı olan formüller enjekte edilir. Cildin alt katmanlarına ulaşan c vitamini gibi maddeler sayesinde yüz kendini yeniler. Lekeler de bir kaç hafta içerisinde yok olmaya  başlar.

Scarlet tedavisinde ise; cilt altına mikro iğneler ile radyo frekans dalgaları verilir. Bu mikro iğneler cilt derisi altında ısı ile yenilenme sağlar. Uygulama sadece leke olan bölgelere yapılır.

Icon lazar leke tedavisinde; leke tedavisinin yan etkileri tamamen ortadan kaldırılıyor. Çünkü bu yöntem sayesinde cilde ne kadar ne verilmesi gerektiği çok iyi bir şekilde saptanabiliyor. Icon lazer tedavisiyle hem eski lekeler ortadan kalkıyor hem de yeni lekelerin oluşması engellenmiş oluyor.

Kahverengi leke tedavisi için hangi yöntemler uygulanabilir?

Yukarıda saymış olduğumuz cilt leke tedavisi uygulamalarının hepis yüzdeki kızarıklıklar için, sivilce izleri için ya da kahverengi izler için yapılabilir. Ciltteki kahverengi lekelerin hemen hemen hepsi güneş lekeleridir. Lekeler koyulaştıkça kalıcı hale gelir. Bu sebeple yeni oluştukları anda müdahale etmek gerekir.

Yüzdeki kırmızı lekeler lazer tedavisi ile yok edilebilir mi?

Leke tedavisinde neyin neden olduğunu anlamak birinci kuraldır demiştik. Yüzdeki kırmızı leke tedavisinde de bu kırmızılıkların neden olduğunu anlamak lazım. Eğer çok ince kılcal damar çatlaklarından ya da dolaşım bozukluklarından kaynaklanıyorsa önce onu çözmek lazım. Ancak lazer leke tedavisi yöntemlerinin bir çoğu hem bu kılcal damar sorunlarını hem de izleri yok etmede oldukça iyidir. Tedaviyi belirlemeden önce dermatoloğunuza giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here