En Etkili Gıdı Eritme Yöntemleri ve Gıdı Ameliyatı

0
1388

Gıdı eritme ya da bir diğer adı ile gıdık eritme, neredeyse imkansız gibi görünen bir durumdur. Çene altı yağlanma ve çene altı derisinin kilo alıp verme sonucu sarkması ile ortaya çıkan gıdı sarkması kişiyi olduğundan çok daha yaşlı, çok daha kilolu gösterir. Peki gıdı sarkması önlenebilir mi? Ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri yanında gıdı eritme egzersizleri işe yarar mı? Buzla mı mezoterapi ile gıdı eritme mi daha etkili sonuç verir? Gıdım sarktı ve olduğumdan 10 yaş yaşlı görünüyorum diyorsanız bütün gıdı eritme estetiği ve yöntemleri ile bu yazı tam size göre!

Gıdı eritme (gıdık eritme) hareketleri nelerdir?

  • Çene altı kaslarınızı çalıştırabilecek tüm hareketler gıdık eritme hareketleri olarak ifade edilebilir. Çenenizi öne arkaya itip çekecek şekilde çene ısıtma hareketleri ile başlayabilirsiniz. 8-10 kez bu ısınma hareketini yaptıktan sonra kepçe hareketi adı verilen ağzınızı açıp alt dudağınızı dişlerinize doğru çekerek yapabileceğini bu harekete geçin. Çenenizin kasıldığı bu hareketi 5-7kez yapın.
  • Sonrasında dilinizle burnunuza dokunmaya çalışma egzersizi yapın. Çene altı kaslarının uzun ve sıkı olmaması gıdı sarkmalarına neden olur. En etkili gıdı eritme hareketlerinden biri de dil ile burna dokunmaya çalışma egzersizidir. Bu egzersiz sıradında dilinizin gergin, çenenizin gergin ve dudaklarınızın rahat olduğundan emin olun.
  • Alt çeneyi öne itme çekme hareketini başınızı sağa ve sola çevirerek farklı şekilllerde yapın. Her iki yön için de 5 kez tekrarlayın.
  • Sizden çok uzun birini boynunuzdan uzayarak öpüyormuş hareketini yapın. Çene altı kaslarınızı muazzam bir şekilde çalıştıracak bu hareket sayesinde gıdı oluşumunuz engellenecek.

Gıdı eritme hareketleri işe yarıyor mu?

Çok hızlı bir şekilde aşırı kilo alır ve bir anda aşırı kilo verirseniz tüm vücudunuzla birlikte gıdınız da sarkar. Bu durumda gıdı eritme hareketlerinin çok da etkili olacağı söylenemez. Bu tarz durumlarda gıdı estetiği ameliyatı ya da ameliyatsız gıdı eritme yöntemlerine başvurmak gerekebilir. Çene altı yağları aldırmak da gıdı eritme estetiği ile paralel bir estetik cerrahi yöntemi olabilir. Yani yaşınıza, ne kadar kilo alıp verdiğinize, ne kadar gıdınız olduğuna ve bunun ne kadar sarkık olduğuna bağlı olarak gıdı eritme egzersizleri işe  yarayabilir de yaramayabilir de.

Ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri

Ameliyatsız estetik trendlerine her geçen gün yeni bir yöntem eklendiği şu günlerde artık tüm sarkıklıkları, esneklikleri kontrol edebiliyoruz. Nasıl ki ameliyatsız yüz germe, yanak kaldırma, göz altı torbalarını yok etme gibi yöntemler uygulanırsa aynı şekilde gıdı ve gıdık sarkmalarında da etkili ameliyatsız yöntemler uygulanmaktadır. Ameliyatsız gıdık eritme yöntemlerinde temel amaç bu bölgede oluşan yağların parçalanması, burada sarkmaya neden olan ağırlığın giderilmesidir. Çene altı yağları ile gıdık oluşmasına neden olan yağlar parçalandıktan sonra ikinci aşama sarkan çene altının sıkılaştırılmasıdır. Bir çok lazer ışınlı cihaz kolajen üretimi azaltıdığı için esnekliği azalan, sarkan ve yaşlanan cildi canlandırabiliyor. Kolajen üretimi artırmak bile tek başına cilde yenilenme ve canlanma kazanma imkanı sağlıyor.

Buzla gıdı eritme yöntemi

Ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri içerisinde yaygın olarak buzla gıdı eritme olarak bilinen coolsculpting teknolojisi sayesinde tek seansta gıdıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Gıdık eritme seansında cihaz özel olarak belirlenen bölgeye etki ediyor. Bu bölgedeki yağ hücrelerini donduran ve sonrasında zaman içerisinde hızla vücuttan atılmasını sağlayan bir sistemi var. Coolshape, soğuk şekillendirme, soğuk lipoliz gibi bir çok farklı isimle anılan bu uygulamaların her biri benzerdir. Vücutta genelde bel, bel arkası ve göbek eritme seanslarında bölgesel zayıflama yöntemi olarak da tercih edilmektedir. Bu işlem sonrasında çok ciddi anlamda su içilmesi ve parçalanan yağların vücuttan çıkması sağlanmaldır.

Mezoterapi ile gıdı eritme

Gıdı toparlama ya da gıdı eritme mezoterapisi olarak da bilinen bu uygulamada özel bir karışım gıdı bölgesine, boyunda sarkan kısımlara enjekte edilir. Içerisinde cilt için bir çok faydalı madde olan bu karışım sayesinde 6-7 seans sonra gıdı bölgesinde yağlanma ile sarkma azalır.  Gıdı mezoterapisinde işlemin özü gıdı bölgesinin kendi kendine doğal uygulamalar ile yani ameliyatsız bir şekilde sıkılaşmasının sağlanmasıdır.

Saç mezoterapisi en çok tercih edilen mezoterapi uygulamalarından biridir. Mezoterapi uygulamaları yapıldıkları bölgenin canlanmasını, sağlıklı bir hale dönüşmesini sağlar. Saç mezoterapisi de tıpkı gıdı mezoterapisi gibi uygulanan bölgenin gençleşmesini, daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlar.

Gıdı toparlama ameliyatı ve özellikleri

Yukarıda saymış olduğumuz ameliyatsız gıdı eritme uygulamaları yanında kalemle gıdı eritme gibi uygulamalar da vardır. Ameliyatsız uygulamaların etkisi yaşınıza, ne kadar boyun ve gıdı sarkıklığınız olduğuna göre değişir. Eğer yaşınız ileriyse ve 20-30 kilo gibi çok ciddi bir kilo verme durumu söz konusuysa o zamanda gıdı toparlama ameliyatını düşünmeniz gerekir. Çünkü ameliyatsız yöntemlerde ciddi bir sarkıklık oluşan gıdı bölgesinin tamamen toparlanması pek mümkün değildir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin de etkisi yüzünüze, yaşınıza ve cilt özelliklerinize göre değişir.

Sonuç olarak; ameliyatlı ve ameliyatsız bir çok yöntemle gıdı eritme işlemleri yapılmaktadır. Çok büyük bir kısmından oldukça iyi sonuçlar alınan bu yöntemleri güvenle tercih edebilirsiniz. Eğer ameliyatsız yöntemler sizin için uygun değilse o zaman en kalıcı ve kesin çözüm sunan gıdı estetiğini tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here