En Etkili Afrodizyak Yiyecekler ile Cinsel Hayatınızı Canlandırın!

0
1503

Doğada bulunan her şeyin bir özelliği, etki alanı var. Kimi cildi canlandırırken kimi afrodizyak etkisi ile cinsel hayatımı hareketli hale getiriyor. Yediğimiz andan itibaren içimizi kıpır kıpır yapan bu afrodizyak etkili yiyecekler neler, bunları nasıl yemek lazım bakalım.

Afrodizyak etkili yiyecekler

Cinsel isteksizlik yaş ilerledikçe hormonların azalması ile ortaya çıkabilir. Aynı zamanda gençlerde, evli çiftlerde de olabilir. Cinsel isteksizliği ortadan kaldırıp heyecanı artıran çeşitli bitkiler, bitki çayları, aromatik yağlar ve yiyecekler vardır. Afrodizyak etkisi yapan yiyeceklerin etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Vücuttaki önemli reseptörleri uyaran bu yiyecekleri en doğal hali ile tüketmek gerekir.

Afrodizyak yiyecek çeşitleri erkekler ve kadınlar için farklı olabilir. Bizim listemizdekiler her ikisi için etkili olduğu bilinen yiyeceklerdir.

Meyve suları

Bol a vitaminli magnezyumlu kayısı ve kayısı suyunun, afrodizyak etkili besinlerden biri olduğu bilinmektedir. Doğal sıkma meyve suları vücudun cinsel gücünü artırması, aktivite potansiyeli oluşturması açısından oldukça etkilidir.

Midye

Afrodizyak yiyecekler denince ilk aklımıza gelen yiyeceklerden biri midyedir. Midyenin bu etkisinin içerisindeki yoğun çinko kaynaklı olduğu düşünülüyor. Erkeklerde çinko eksikliği cinsel isteksizliğe neden olurken cinsel performansı da etkiliyor. Ayrıca aşırı çinko eksiklikleri erkeklerde iktidarsızlık sorunlarına da neden oluyor.

Avokado

Azteklerden beri afrodizyak etkili besinlerden biri olarak bilinen avokado, e vitamini açısından çok zengin harika bir yiyecektir. Ayrıca içinde bir çok sağlıklı yağ bulunur.

Biber

Afrodizyak besinlerden biri de biber. Özellikle kırmızı biber mutluluk hormonu olan endorfin hormonu salgılanmasını artırmakta. Kalp atışlarınızın hızlanmasına neden olan biber aynı zamanda vücutta terleme gibi etkilere neden oluyor.

Muz

Muz, hem şekli hem de içerdiği maddeler açısından en eski zamanlardan bu yana cinselliği çağrıştıran bir yiyecek olarak kabul edilmiştir. Afrodizyaklı besinlerden biri olmasının nedeni ise içerisindeki potasyum ve b vitaminidir. Muzun içerisindeki maddeler testesteron hormonunun salgılanmasını sağlayan enzimi artırır.

Kadınlar için afrodizyak etkili yiyecekler, çikolata

Çikolatanın afrodizyak içeren yiyeceklerden biri olması, çikolata reklamlarının bu kadar seksi olmasının nedeni olsa gerek. Çikolata ve kahve vücuttaki dopamin miktarını artırır. Bunun sonucu olarak da zevk duygusu artar.

Kahve

Kan dolaşımını ve kalp atışlarınızı hızlandıran kafein, kadınların sekse hazır hale gelmesine de yardımcı olur. Fazla kahve tüketiminin ciddi sorunlara neden olabileceğini de unutmamak lazım.

Bal ve incir

Bal en güçlü yiyeceklerden biridir. Cinsel gücü artıran yiyeceklerden biri olmasının da nedeni budur. Incir, doğal olarak içerisinde bal bulunan bir besin maddesidir. Bu iki yiyecek hem cinsel gücü hem de isteği artırır.

Karpuz

Likopen maddesi, tüm kırmızı renkli meyvelerde bulunan bir madde. Kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını hızlandıran bu etken maddenin bulunduğu yiyeceklerin hepsi cinsel isteği arttırıcı etkiye sahiptir. Likopen maddesinin viagra etkisi yarattığı da söylentiler arasında.

Sarımsak

Cinsellik arttıran bitkiler grubunda sarımsak çok tahmin edilen bir bitki olmasa gerek. Kokusu sebebiyle çok da sevilmeyen bu bitki, erkeklerdeki ereksiyon sorununu bile çözebiliyor. Tabi, düzenli tüketmeye dikkat etmek lazım.

Çam fıstığı

Libido artırıcı yiyecekler listesinde ilk sıralarda yerini alan çam fıstığı, içerisindeki bol çinko sayesinde cinsel gücü arttırıcı etkiye de sahiptir.

Enginar kalbi

Vitamin deposu enginar aynı zamanda harika bir antioksidandır. En eski dönemlerden bu yana afrodizyak etkili yiyeceklerden biri olarak kabul edilir.

Çilek ve roka

Kırmızı meyvelerin hemen hemen hepsinin afrodizyak etkisi olduğunu söylemiştik. Aynı durum koyu yeşil yapraklı sebzeler için de geçerlidir. Ispanak gibi roka gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler afrodizyaklı yiyeceklerdir.

Cinselliği artıran bir diğer yiyecek; kiraz

Ereksiyon problemine ve cinsel performans düşüklüğüne iyi gelen kiraz demir, folat ve vitaminler bakımından oldukça zengindir. Kan dolaşımını hızlandırır ve kalp ritmini düzenler.

Zeytinyağı

Erkeklerde istek arttırıcı olarak antik çağlardan bu yana kullanılan zeytinyağı, en sağlıklı yağ çeşididir. Içerisindeki yüksek testesteron miktarı ile erkeklerin cincel gücünü ve performansını da arttırır.

Nar

Cinsellik artıran bitkiler içerisinde meyveler sebzelerden daha fazladır. Nar da kırmızı meyvelerden biri olduğu için, özellikle erkeklerde cinsel performansı arttırmaya yardımcı olur.

Chai Tea

Ülkemizde büyük kahve zincirleri sayesine popüler olan bu bitki aslında zencefil, karanfil ve tarçın baharatlarının karışımından oluşan oldukça faydalı bir karışım. Kahveye göre içerisinde daha az kafein bulunan bu karışım kan dolaşımını hızlandırır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here