Doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemleri nelerdir?

0
806

Erkeklerin birçoğu daha gür ve kalın görünen sakallara sahip olmak ister. Peki doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemleri nelerdir? İşte doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemlerinden bazıları…

Doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemleri nelerdir?

Sakal erkeklerin geneli için önemli bir faktördür. Günümüzde çok sayıda erkek modaya uyarak sakallarını uzatıyor ya da farklı şekiller veriyor. Birçok erkek gür ve kalın sakal tipine sahipken bazılarında seyrek ve ince telli yapıdadır. Erkeklerde seyrek ya da köse sakal durumu genetik faktörlerle ilgili olsa da uygulanacak bazı doğal yöntemler sakalların daha gür ve kalın çıkmasını sağlayabilir. 

Piyasada bulunan bazı ürünler sakal gelişimini destekler. Bazı durumlarda sakal ekimi operasyonu da uygulanabilir. Hangi yöntem denenirse denensin sakalların bir gecede gürleşmesini ve kalınlaşmasını beklemek büyük hata olacaktır.

Doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemlerinden bazıları şunlardır:

Doğal ve hızlı sakal çıkarma yöntemleri nelerdir?

Tıraş olma sıklığını azaltın

Bazı kişiler tıraş olduktan bir süre sonra yeterince gür ve kalın sakalları olmadığını düşünebilir ve bu sebeple tekrar tıraş işlemi uygulayabilir. Sakal ne kadar gür ve kalın olduğu ancak tıraşsız 4-5 haftada anlaşılabilir. Bu sürenin sonunda sakal yoğunluğu ve kalınlığı net olarak anlaşılır. 

Sakal tıraşının ardından bir süre sonra hissedilen kaşıntı hissi sakalların uzaması sebebiyle meydana gelir. Sakal uzadıkça yumuşar ve kaşıntı hissi ortadan kalkar. Bu süre içinde hidrokortizon ürünleri kullanmakta fayda vardır. Sakal olma sıklığının azaltılması ile geç büyüyen kıllar da daha görünür hale gelir ve böylece sakal bölgesindeki boşlukların yoğunluğu net olarak anlaşılır.

Sakalınızı düzenli olarak tarayın

Sakal uzadıkça büyümesi istenilen yöne doğru taramakta fayda vardır. Bu sayede sakalın görünüşü daha gür hale gelir. 

Sakal yağı ürünleri kulanın

Sakal yağı ürünleri sakal bölgesini ve cildi nemlendirir, bu sayede büyüme sürecine destek sağlar. Sakal yağı ayrıca şekillendirici özelliğe de sahiptir. Bu sayede az yoğunluğa sahip sakal daha yoğun görünür. 

Sakal yağı sabah yapılan duşun ardından sürülmelidir. Sabah alınan duşun ardından sakal bölgesindeki porlar temizlenir ve ürünü daha iyi şekilde emer. Sakal yağı ürünleri sakal ve bıyığın görünümünü iyileştirir.

Sakal gürlüğü beslenme düzeni ile doğru orantılıdır

Sakal sağlığı için gereken belli başlı besinler vardır. Günlük beslenme alışkanlığında bu besinlerin eksikliği sakal ve vücut sağlığını olumsuz olarak etkiler. Folik asit sakal ve bıyığın yoğunluğunun artırılması için elzemdir. Biotin de bıyık ve sakal sağlığını destekleyen bir diğer besin maddesidir. 

Sakal yoğunluğu bazı durumlarda testosteron seviyesi ile ilişkili olabilir. Sakal yoğunluğunun az olduğu düşünen kişiler cildiye doktoruna görünmelidir. Cildiye doktoru gerekirse testosteron terapisi talep edebilir.

Sık tıraş olmak sakalı gürleştirir mi?

Sık tıraş olmak ve sarımsak gibi bazı ürünleri cilde sürmenin sakalı gürleştirdiği ya da kalınlaştırdığına dair bilimsel bir kanıt yoktur. Sarımsağın cilde sürülmesi sakalı gürleştirmeyeceği gibi tahriş sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Doğal testosteron artırma yöntemleri nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here