Daha Uzun Ömürlü Bir Yüz Gerdirme Sizin Elinizde

0
293

Enjekte edilebilir ve noninvaziv yaşlanma karşıtı prosedürler dünyasında çok fazla ilerleme kaydedilmiş olsa da, hiçbir tedavi cerrahi bir yüz gerdirmenin yerini tutamaz. Eğer böyle bir operasyon geçirdiyseniz bunu zaten biliyorsunuzdur. Bilmeniz gereken diğer önemli konu ise, cilt bakımına hala devam etmeniz gerektiğidir.

Yüz gerdirme, düzenli bakım günlerinizin bittiği anlamına gelmez. Aslında sonuçlarını uzatmak için, sağlıklı yaşam, güneş koruyucu, cilt bakımı ve dermal dolgu maddeleri, botulinum toksini, IPL vb. gibi düzenli bakım tedavilerine olan bağlılığınızı sürdürmeniz gerekecektir.

Yüz gerdirme, yaşlanmanın etkileri konusunda “saati durdurmaz”. Bu nedenle, yaşlanma sürecini hedefleyen herhangi bir bakım tedavisi, genç ve canlı, yüz gerdirme sonrası sonuçlarınızı uzatmanın anahtar bileşeni olmaya devam eder.

Şimdi ayrıntılara dalalım, olur mu?

Evde cilt bakımı

Yüz gerdirmenin etkilerini korumak için sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeniz önemlidir. İçeride sağlıklı olmak, vücudunuzun dışta yaşlanma ve iyileşmeyi nasıl ele aldığı ile doğrudan ilgilidir. Dengeli bir diyet, düzenli egzersiz, yeterince su içmek, sigara içmemek ve düzenli cilt bakımı, cildinizin her zaman harika görünmesini ve sonuçları korumanızı sağlar.

Retinoidlerin, alfa-hidroksi asitler (AHA) ve beta-hidroksi asitler (BHA) gibi diğer topikallerin sürekli kullanımı, ölü deri hücrelerinin herhangi bir dış tabakasını yok ederek nemli, parlak bir cilt oluşturabilir. Doktorunuz sizin için hangi topikallerin (veya topikal komboların) iyi olacağını belirtecektir.

Tedaviler

Bir yüz gerdirme işleminden sonra, cildinizin sağlıklı, nemli ve genç görünmesini sağlamak için elinizden gelen her şeyi yapmak zorundasınız. Kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve dermabrazyon gibi tedaviler buna ve daha fazlasına yardımcı olabilir. Bu tedaviler cilt dokusuna iyi gelir, ince çizgileri, kırışıklıkları ve renk bozulmalarını azaltır ve cildinizin kendi kolajen üretimini teşvik eder.

IPL tedavileri de pigmentasyon sorunlarını ve yeni darbelere direnmeye çalışan küçük kan damarlarını uyarabilir.

Enjeksiyonlar

Yüz gerdirme işleminden sonra dermal dolgu maddelerini veya botoksu tamamen dışlamamanız gerekir. Ameliyattan sonra, bu tedaviler yeni kırışıklıkları en aza indirgemek için harikalar yaratabilir ve yüzünüzün daha fazla “aşınmasını” önleyebilir. Ayrıca, kaybolabileceği yerlerde hacminin korunmasına da yardımcı olabilirler. Tabi bu iyileşme süreleri herkes için farklıdır. Bu nedenle ameliyat sonrası yeni tedavilere veya ürünlere başlamadan önce doktorunuzla konuşmanız, sizin için en doğru seçim olacaktır.

Yüz gerdirme, cilt elastikiyetinin kaybı, yüz yağ kaybı ve yüzünüzü yerinde tutan genç bağ dokusu eksikliğinden kaynaklanan yorgun, sarkık ve yaşlı görünümü ortadan kaldırmış olsa da, her şey bitmiş değildir. Cerrahınızın hangi tekniği kullandığına bağlı olarak, 5-10 yıl arasında etkilerini koruyan bu operasyondan sonra deyim yerindeyse “havlu atmamanız” çok önemlidir. Cilt bakımınıza özen göstermeye ve sonuçları korumaya yardımcı olabilecek, doktorunuz tarafından önerilen uygulamalara sürekli devam etmelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here