Cilt Gençleştirme Trendlerinden Nem Aşısı Nedir, Faydaları Nelerdir?

0
545

Cildin yaşlanmasına,kırışmasına ve kurumasına neden olan en büyük sorun nemsizliktir. Bazen ne kadar nemlendirici kullansak da ciltteki kuruluğu, nemsizliği ve gerginliği bir türlü gideremeyiz. İşte tam bu gibi durumlar için artık nem dolgusu ya da nem aşısı uygulamaları yapılabiliyor. Peki, nem aşırı nedir, nasıl yapılır?

Nem aşısı nedir?

Ciltte hyaluronik asit bunulur. Yaş ve çevresel etkenlerde cildin yapısında bulunan bu madde zamanla azalabilir. Özellikle 40 lı yaşlardan sonra eksikliği ciddi anlamda hissedilmeye başlanan bu madde için dışarıdan takviyeler gerekebilir. Nem aşısı da tam olarak cildin ihtiyacı olan bu nem dengesini sağlamak için dışarıdan enjeksiyon uygulamasıdır.

Nem aşısı cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olarak kullanılır. Enjeksiyon ile cildin yeniden gençleştirilmesini ve yapılandırılmasını sağlar.

Nem aşısının içeriğinde ne vardır?

Nem aşısının içeriğinde nemlendirici moleküller vardır. Bunlar cilde enjekte edildiğinde cildin nem tutma kapasitesini artırır.  Cildi sadece nemlendirmekle kalmaz cildin verilen nemi muhafaza etmesine yardımcı olur. Cilt, nemli olduğu sürece sağlıklı ve parlak görünür. İlerleyen yaşlarda cildin sönük ve çökük görünmesinin en temel sebebi cildin gençlik nemini kaybetmiş olmasıdır. Nem enjeksiyonu sayesinde cilt bu eski görünümüne yeniden kavuşur.

Nem aşısı nasıl yapılır?

Nem aşısı uygulaması bir diğer adı ile nem dolgusu, uzman estetik cerrahlar tarafından yapılan bir işlemdir. Nem aşısı 15-20 dakika süren bir uygulamadır. Uygulamanın hemen sonrasında ciltte etki hissedilir, gözle görülür değişme ve canlanma dikkat çeker. Uygulama sonrası başlayan etki bir aya kadar tam olarak belirli hale gelir. Nem aşısını yaptırdıktan bir ay sonra tam olarak cilde etki etmiş olarak görürüz. Cildin kazandığı ipeksi pürüzsüzlük ortalama bir yıla kadar da etki gösterir.

Aşının etkisi geçmeye başladıkça cilt tekrar kuru durumuna geri dönebilir. Bu kuruluk ve kırışıklık için yeniden nem aşısı yapılması gerekebilir.

Nem aşısının faydaları nelerdir?

Neme doymuş cilt diri bir görünüme sahiptir. Susuz kalan bir bitki gibi düşünün nemsiz cilt kurur ve buruşur. Nem dolgusu cildi bu görünümden uzaklaştırır. Cildin gerginliğini azaltır, bu rahatsız histen kurtarır. Cildi bebeksi ve pürüzsüz hale getirir.

Nem aşısı özellikle herhangi bir akne tedavisi görmüş hastalar için çok daha faydalıdır. Sivilceleri geçirmek için bazen çok ağır ilaçlar kullanmak gerekir. Bu ilaçları kullanan hastaların hem vücudunda hem de cildinde nem dengesi bozulur. Yüze sürülen veya ağız yoluyla alınan ağır sivilce tedavilerinden sonra cilde bir süre zaman verilmelidir. Cilt kendini topladıktan sonra nem dolgusu ve benzeri tedavilerle canlandırılmalıdır.

Nem aşısı yaptıranlar mennun kalır mı?

Herkesin cildi ve cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle ameliyatsız estetik uygulamalarının sonuçları kişiye göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak nem dolgusu yaptıranların yorumları sonuçtan çok memnun kaldıkları yönünde olsa da bazen sonucun kendini memnun etmediğini dile getirenler de olur.

Nem aşısı fiyatları hakkında, sizin cildinize uygun olup olmadığı konusunda detaylı bilgi için uzman bir estetik cerrahı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Nem aşısı genel olarak tüm ciltler için uygun olsa da eğer hassas bir cildiniz varsa deneme yapılması gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here