Çeşitli Yöntemlerle Ameliyatsız Yanak İnceltme Nasıl Yapılır?

0
991

Yüz yapısı ve yanaklar kilodan bağımsız olarak kişiyi olduğundan şişman gösterebilen detaylardır. Ameliyatsız yanak inceltme yöntemleri sayesinde en tombul yanaklar bile Hollywood yanaklarına dönüşüyor. Bakalım ameliyatsız yanak inceltme yöntemleri nelermiş ve nasıl yapılırmış?

Ameliyatsız yanak inceltme nedir?

Yanaklar vücudun kalanından bağımsız olarak çok tombul ya da çok ince olabilir. Vücudu oldukça kilolu olan birinin incecik bir yüzü ya da vücudu oldukça ince olan birinin tombul yanakları olabilir. Bu yanaklardaki tombulluk elmacık kemikleri üzerinde bulunan ve bichat yağ yastıkçıklarından kaynaklanır. Yanak inceltme estetiği ameliyatlarında da bu yağ yastıkçıkları minik kesilerle çıkartılır. Böylece yanaklar incelir, tombulluk gider ve yüz daha sivri, v şekli alır. Yanak yağı alma işlemlerinde hastanın yanaklarından alınan yağlar bazen elmacık kemikleri üzerine enjekte edilir. Böylece elmacık kemikleri daha belirgin hale getirilir.

Peki ameliyatsız yanakları inceltme işlemi nasıl yapılır? Bu noktada özel radyofrekans dalgaları ile yanaklardaki yağların erimesi sağlanır. Bu işlem sırasında aynı zamanda yanaklara verilen dalgalar kolajen oluşumunu güçlendirir. Kolajenler sayesinde de yanaklar gerginleşir, gençleşir ve daha dikkat çekici bir hale gelir.

Ameliyat olmadan yanak inceltme nasıl yapılır?

Ağız içerisine kişiye özel proplar yerleştirilir. Bu proplar tek kullanımlıktır. Yaklaşık 10 dakika kadar uygulanan işlem sonrasında yanak yağlarına yeterli miktarda radyofrekans verilmiş olur.

Ameliyatsız yanak yağlarını eritme işlemi son derece  acısız, ağrısız bir işlemdir. Işlem öncesinde lokal ya da genel anestezi gerekmez. Aynı şekilde işlem sonrasında da ağrı olmaz. Yanak içerisinden radyofrekans dalgaları verildiği için işlem sonrasında yanaklarda sadece hafif bir kızarıklık ortaya çıkabilir.

Yanak yağları yok etme ameliyatsız kaç seansta yapılır?

Ameliyatsız yanak inceltme cihazları Kore’de geliştirilmiş cihazlardır. Bu cihazlar temelde yüz yapısı geniş olan uzak doğulu kadınların aşırı talebi üzerine geliştirilmiştir. Ülkemize bu sene gelen ve bir çok yerde kullanılan cihaz, genelde bir seansta yeterli etkiyi sağlar. Ancak çok geniş yanaklar için belirli aralıklarda iki seans yapılması gerekebilir.

Yanaklarda aşırı kilo alıp vermeden kaynaklı sarkmalar varsa, bir miktar bu cihaz ve işlem yardımcı olabilir. Çünkü bu işlem yanakların sıkılaşarak da incelmesini sağlamaktadır. Eğer yanaklarınızda çok fazla yağ varsa isterseniz yağ aldırma işlemi ya da ameliyatsız yağ aldırma işlemleri de uygulatabilirsiniz.

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Ameliyatsız yanak inceltme işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken hiç bir şey yoktur. Normal hiç bir şey olmamış gibi hayatınıza devam edebilirsiniz. Hatta bu yanak incelttirme işlemini isterseniz öğle arasında, yemek molasında bile yaptırabilir sonrasında işe dönebilirsiniz.

Yüzde V şekli için yanak inceltme yeterli midir?

Eğer yüz yapınız v şekline çok yakınsa, sadece yanaklarınız tombul olduğu için bu şekil ortaya çıkmıyorsa ameliyatsız yanak inceltme işleminden sonra yüzünüz v şeklini kolaylıkla alır. Ancak yüzünü yuvarlaksa, çeneniz uzun ya da çıkkın değil düzse, çene kemikleriniz belirgin değilse o zaman çeşitli yüz kontur işlemlerinin yapılması gerekebilir.

V shape dediğimiz yüze v şeklini vermek için doktorunuz çenenize dolgu yapabilir. Bunun yanında çene kemiklerinizi belirginleştirmek için çeşitli dolgu uygulamaları ve germe uygulamaları yapabilirsiniz. Boyun sarkıklıkları da yüzdeki v şeklinin kaybolmasına neden olabilir.

Agassi ameliyatsız yanak inceltme (yüz inceltme)

Ameliyatsız yüz inceltme işleminde kullanılan agassi uygulamasında da aynı şekilde monopolar radyofrekanslar kullanılmaktadır. Yanak içerisinden yapılan bu uygulama ile yanaklar incelirlen aynı zamanda sıkılaşır. Uygulama sonucu bir kaç hafta içerisinde net bir şekilde görülebilir hale gelir. Kalıcı bir etkiye sahip olan uygulama sadece yanakları inceltmekle kalmaz aynı zamanda tüm yüzü inceltir ve daha ince bir yüze sahip olmayı sağlar.

Farklı ameliyatlı veya ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları ile kombine edilerek de uygulanabilir. Her yaşta sağlıklı tüm yetişkin bireylere uygulanabilir. Kadın erkek herkes için uygundur. 18 yaşının altında ergenliğini tamamlamamış kişiler için uygun değildir. Çünkü ergenlik süresince tüm vücutla birlikte yüz de değişir. Yüze bu tarz işlemlerin uygulanabilmesi için yüzün tamamen gelişimini tamamlamış ve oturmuş olması gerekir.

Yüz estetiği konusunda farklı ihtiyaçlarınız varsa genel olarak tüm yüz estetiği uygulamaları hakkında bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here