Bu Yılın En Şaşırtıcı 5 Estetik Trendi

0
470

Her yılın modası gibi estetik trendleri de değişebiliyor. Bir sene burun yaptırmak en popüler estetik operasyon olurken diğer yıl dudak dolgusu, bir diğer sene ise popo yaptırmak trend hale gelebiliyor. Peki bu yılın en trend estetik operasyonları hangileri biliyor musunuz?

Bir Amerikan kozmetik şirketinin yaptığı araştırmaya göre 1997’den bu yana cerrahi olmayan prosedürler yani ameliyatsız estetik uygulamalar % 461 gibi çarpıcı bir artış gösterdi!

Ek olarak, Botox işlemlerinde 2000’den beri% 600, yumuşak doku dolgularında% 205, lazerle cilt bakımları ve işlemlerinde ise% 198 oranında artış olmuştur. Şaşırtıcı bir şekilde, erkekler  ABD’de yapılan tüm kozmetik işlemlerin % 10’u erkeklere uygulanmaktadır ki bu da 1997’den bu yana% 106’lık bir artış demektir.

Yapılan araştırmalara bakıldığında geçtiğimiz sene dolgulu dudaklar yılıydı. Çeşitli şekilde yapılan bu dolgu işlemleri diğer tüm işlemleri geride bıraktı ve ilk sıraya yerleşti. Dudak dolgusu dışında yapılan diğer işlemler ise şunlardır.

  1. Yüz estetiği

Ameliyatsız estetik yöntemleri kullanılarak yüz için oldukça fazla işlemler yapılabilmektedir. Bunlar genelde ikiye ayrılır, cilt gençleştirme ve cilt temizleme ya da yenileme. Cilt gençleştirme işlemlerinde ameliyatsız cilt germe veya sıkılaştırma işlemleri bulunabilir. Cilt yenilemelerde ise genelde çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan solisyonlar cilde enjekte edilerek yenilenme süreçleri oluşturulmuştur.

Vampir yüzü dediğimiz cilt uygulaması bu yılın en fazla tercih edilen cilt bakım ve yenileme uygulamalarından biriymiş. Vampir yüzünde, yüzdeki kollajenleri uyarmak için trombosit açısından zengin plazma (PRP) uygulamak için mikro iğneleme kullanır. Bu terapi, kırışıklıkların, sivilce yaralarının ve gerdirme izlerinin tedavisi için yüzünüzdeki, el ve boynunuzdaki kendi trombositlerinizi ve fibrinizi enjekte etmeyi içerir. Vampir yüzünün klasik estetiklere göre daha fazla tercih edilmesinin sebebi , estetik ameliyattan daha az acı verici olması,  yaklaşık 20 dakika sürmesi ve etkilerinin 18 aya kadar sürmesidir.

  1. Sıvılarla yüz germe uygulamaları

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamasının amacı tüm yüzün kaldırılması veya belirli yüz özelliklerinin konturlanmasıdır. Likit Facelift teknikleri kullanılarak göz altı torbaları yok edilebilir, göz altı morlukları yok etmek için gözler açılabilir ve göz kapakları kaldırılabilir;

Bu işlemlerle doğal şekli yassılaşmış yanaklaradolgu yapılarak yüz daha şekilli bir hale getirilebilir. Ağız köşeleri kaldırılabilir yani gülmekten oluşan kırışıklıklar giderilebilir. Bir çok yüz estetiği işlemine göre bu uygulamaların sonuçları dolgu maddeleri ile hemen görülebilir. Botoks gibi uygulamaların etkileri 10 güne kadar ortaya çıkar ve uzun süre kalıcıdır.

  1. İple yüz germe uygulamaları

4D iplik lifting ya da iple yüz germe, Güney Afrika’daki türünün ilk örneğidir, PDO ipliklerinin Silhouette Soft ipliklerle birleştirerek, çene çizgisinin kaldırılmasına ve şekillendirilmesine ek olarak, boynun cerrahi olmayan yöntemlerle şekillendirilmesi ve gerilmesidir.

İstenen sonuca ulaşmak için, 4D Thread Lift’te kullanılan dişler iki farklı teknik ve iki farklı iplik tipi kullanır.

Boynu hacimlendirmek için kullanılan iplikler, özellikle ameliyatta uzun yıllardır kullanılan bir malzeme olan çözünür PDO’dan (polidioksanon) yapılmıştır. Araştırmalar, PDO’nun kasları ve tendonları rahatlattığını ve ciltte yeni kolajen üretimini uyardığını göstermiştir. Ayrıca cildin dolgun ve genç görünmesini sağlamak için cildin elastin ve hiyaluronik asidin sentezini de uyarır.

Vücut doğal olarak ipleri altı ila sekiz ay içinde eritir; bununla birlikte, tedavinin etkisi iki yıla kadar sürebilir.

İplik Kaldırma ya da iğple yüz germe işleminden sonra durma süresi minimaldir, ancak işleminizi takip eden günlerde hafif bir morarma veya şişlik ve bazı bölgelerde hafif bir gerginlik hissedebilirsiniz.

  1. Gözkapağı Gençleştirme (kaldırma)

Blefaroplasti olarak bilinen, göz kapağı estetiği en hızlı büyüyen cerrahi olmayan prosedürlerden biridir. Kırk yaşlarında ve ellili yaşlarda, gözler yaşlanmanın gerçek belirtilerini göstermeye başlar.  Yüz ve cilt de sarkmaya başlayacaktır.

Dolgular ve botox belirli bir noktaya kadar etki eder, sonrasında germe ve kaldırma işlemlerinin yapılması gerekir.

Ameliyatsız göz estetiği cihazları deri üzerinde hedeflenen bölgeye bir dizi nokta oluşturur ve bu da anında bir büzülmeyi tetikler, bu da cilt liflerini bir kaldırma ve canlandırıcı etki yaratmak için sıkar. Bunu başarmak için plazma kullanır. Havadaki gazların iyonlaşması, çevreleyen alanlara zarar vermeden hedeflenen alanları tedavi etmek için kullanılan küçük bir elektrik “ark” yaratır.

Sonuçlar bir seanstan sonra görülebilir. Bazı bölgelerde en iyi sonuçları elde etmek için 2-3 seans gerekebilir. Sonuçlar anında ortaya çıkar ve uzun ömürlüdür.

  1. Vajina estetiği

“Tasarımcı vajinaları” eğilimi yani vajina estetiği çocuk sahibi olan ve daha yaşlı kadınların tercih ettiği bu bölgedeki kas kayıplarını gidermek için yapılan bir uygulamadır. Kegel egzersizleri ile bazı şeylerin yeniden kazanılması sağlanmaya çalışılıyor ancak bu bir noktaya kadar gidebiliyor.

Peki vajina estetiği nasıl yapılıyor?  Vajinal alana bir lazer yerleştirilir ve kontrol edilen enerji lazer sinyalleri vajinal yollara ve her bir santimetre boyunca vajinal sıkışma için gerekli alanlara iletilir. Bu, kas liflerinin büzülmesini ve küçülmesini sağlamak için deri dokularını ve kolajenini ısıtır. Lifler daha sonra bölgedeki herhangi bir gevşekliği azaltarak kısalır ve kalınlaşırlar. Bu işlem kollajene yeniden yapılanma, zenginleştirilmiş dokulara ve daha genç, daha sıkı ve elastik kas liflerine izin verir.

Sonuç olarak ameliyatsız estetiğin oldukça popüler bir hale geldiğini ve gittikçe de daha popüler olacağını söylemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here