Bölgesel incelme yöntemleri nelerdir?

0
1171

Siz de ne kadar zayıflasanız da o göbek altı yağı eritemiyorsanız, basenlerin kenarlarındaki o çıkıntıyı bir türlü yok edemiyorsanız, işte bu yazı sizin için! Bölgesel zayıflama nedir? Bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir? Ameliyatsız bölgesel zayıflama mümkün müdür öyleyse yolları nelerdir? Bölgesel incelme nasıl yapılır? Bölgesel zayıflama hakkında merak ettiğiniz her şey…

bölgesel incelme yöntemleri

Modern insanın en büyük imtihanı tembellik ve çok lezzetli ama şişmanlatıcı yiyeceklerle. Hareketsizlik ve düzensiz beslenme, obeziteye kadar uzanabilen sağlık problemleri yanında bir de bölgesel yağlanmaya sebep oluyor. Bel ve göbek bölgesinde dikkat çeken bu yağlanmaları durdurmak içinse bir çok farklı bölgesel incelme yöntemleri deneniyor.

Bölgesel incelme nedir?

Onlarca diyet denemesinden, yüzlerce egzersiz hareketinden sonra hala inatla yerini koruyan yağ kütlelerini genelde cerrahi yöntemler, ışınlar, vakum ya da çeşitli iğneler ile ile yok etme işlemine bölgesel incelme diyoruz. Bölgesel zayıflama ya da incelme, egzersiz programları ya da diyetler ile desteklense de kısa vadede kalıcı sonuç için daha farklı tedavi yöntemleri uygulamak gerekiyor. Deri altında yağ kütlesine ulaşabilen, bu yağ dokularını yok eden ya da parçalayarak vücuttan çıkmasını sağlayan çok çeşitli yöntemler vardır.

Bölgesel incelme yöntemleri

Liposuction ile bölgesel incelme:

Bölgesel zayıflama denince akla ilk gelen yöntem liposakşındır. En eski ve en genel uygulamalardan biri olan liposuction, ağırlıklı olarak göbek, bel bölgesi ile bacaklarda uygulanır. Erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen bu yağ aldırma işlemi, cerrahi bir müdahaledir. Eskiden tamamı genel anestezi altında uygulanan liposuction, şimdilerde gelişen teknoloji sayesinde çok daha kısa sürede, çok daha kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle küçük bölgelerin yağ alımında. Sadece yağ alımı yapılacak bölgenin uyuşturularak yapıldığı uygulamalar sonunda hastanın hastanede kalması bile gerekmeyebilir. Bu uygulama hakkında çok daha detaylı bilgiyi Liposuction- yağ aldırma nedir? kısmında bulabilirsiniz.

Lipoliz ile bölgesel zayıflama:

Bölgesel incelmenin birinci kuralı, bölgesel yağ aldırma ya  da yok etmedir. Yağ aldırma ameliyatı dışındaki tüm yöntemlerle yağ dokuları eritilir, parçalanır ve yok dilir. Lipoliz ile bölgesel incelme yönteminde de, çok ince iğneler belirlenen bölgelere uygulanır. Bu çok ince iğneler ile belirlenen bölgelere içerisinde soya bulunan faydalı bir madde enjekte edilir. Bu madde yağ dakularının parçalanmasını, vücutta hızla parçalanmasını sağlar. Hiç acı hissedilmeyen bir uygulamadır. Lipoliz, zamanı çok kısıtlı olup kısa zamanda acısız ağrısız bir şekilde sonuç almak isteyenler için idealdir. Uygulama sonrası şişkinlik, kaşıntı ve morarma olabilir. Ancak bunlar 2-3 gün içerisinde kendi kendine yok olacaktır.

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama:

Bazı uygulama yöntemleri hem selülit tedavisinde hem de bölgesel zayıflama yöntemi olarak kullanılır. Tüm bölgesel incelme yöntemleri selülit tedavisi anlamına da gelmez. Selülit tedavisi farklı bir konudur. Bu konu hakkında detaylı bilgi için Selülit nedir, Selülit nasıl geçer? Bölümüne bakabilirsiniz. Lİnk!! Çok çok ince iğneler ile deri altına yağ hücrelerini eritecek bir karışım enjekte edilerek yapılan mezoterapi ile bölgesel zayıflama uygulamasında, enjekte edilen buu karışım deri altı dolaşım sistemini de düzenler. Dolaşım sistemini düzenlediği için selülit tedavisi yöntemi olarak da kullanılır. Ayrıca mezoterapi bölgesel incelme konusunda yağları parçalarken yeni yağ oluşumunu da engeller. Mezoterapi uygulaması konusunda daha detaylı bilgileri almak isterseniz Mezoterapi nedir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kavitasyon ile bölgesel zayıflama:

Kavitasyon da diğer bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Ağrısız, acısız ve ameliyatsız bir uygulama olmakla birlikte riskleri de yoktur. Kavitasyon ile bölgesel zayıflama uygulamasında  düşük ultrason dalgaları sorunlu bölgelere uygulanır. Bu uygulama sırasında yağ dokuları parçalanır. Sonrasında da bu dokular vücuttan atılır. Kavitasyon son zamanların en fazla ilgi gören uygulamalarından biridir, bu konuda tüm detaylı bilgileri almak için Kavitasyon ile zayıflama nedir? Bölümüne bakabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here