Ballerina Lifting Nedir? Hangi Yaş Aralığında Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

0
697

Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme tedavileri arasında sınırsız seçenek bulunamaktadır. Her geçen gün bu seçenekler yeni makineler, yeni teknikler ve yeni özellikler eklenerek devam etmekte. Ancak unutulmaması gereken nokta ise her ameliyatsız estetik uygulamanın kendine has özelliklerinin olmasıdır. Bazı cilt tipleri için bazı yöntemler uygunken ileri yaşlarda tüm ameliyatsız yüz germe işlemler etkili olmayabilir. Bugün bu yazımızda son zamanların trend ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biri olan ballerina lifting konusu hakkında detayları paylaşacağız.

Ballerina lifting nedir?

Dünyaca ünlü model Bella Hadid’i bilmeyen yoktur. Bella Hadid’in annesi kızlarımda hiç estetik yok diye açıklama yapsa da, Bella Hadid kendisinde hiç estetik olmadığını iddia etsede de belgeler aksini gösteriyor. Bella Hadid’in eski fotoğrafları ile şimdiki fotoğrafları arasında dağlar kadar fark var. Öncelikle Bella’nın yüzünü sanki iki taraftan arkaya doğru çekmişler görünümü veren çok ciddi bir gerginlik olduğu belli. Bu yüz germe işlemi tam olarak Bella’ya nasıl yapıldı bilemiyoruz ama estetik doktorlarımızın söylediğine göre ballerina lifting ile bu havayı yakalamak mümkün.

Ballerina lifting, yani yüz germe uygulaması cildin pürüzsüz ve ışıl ışıl görülmesini sağlıyor. Tam olarak iki yandan yüzü germek yerine yüzün kendi kendini toparlamasını ve sıkılaştırmasını sağlıyor. Bunu da cilt altına verilen altın iğneler ile yapıyor. Cilt altına çok ince altın iğneler ile verilen radyofrekans dalgaları cilt yapısındaki kolajenleri harekete geçiriyor. Böylece kolajenler yeniden üretilip yüzün canlı, pırıl pırıl ve harika görünmesini sağlıyor.

Ballerina lifting nasıl etki eder?

Ballerina yüz germe işlemi etkisi kanıtlanmış ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden bir tanesidir. Bu işlem cilde, yanaklara, yüzün her yerine, çene altına, gıdı bölgesine, boyun çevresine ve özellikle göz çevresine etki eder. Uygulama tıpkı balerinler saçlarını arkaya doğru topuz olarak topladığında yüzlerinde oluşan gerginlik görününümü oluşturur. Yanakların, göz çevresinin, çene çevresinin ve boyun bölgesinin dahi daha gergin ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Ballerina yüz germenin diğer ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden farkı nedir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri temelde bir kaç farklı kategoriye ayrılır. Bunlar içerisinde cihaz kullanılarak, cildin kendini yenilemesini sağlayarak cildin gergin ve sağlıklı görünmesini sağlayan cihazlı yöntemler vardır. Diğer ameliyatsız cilt germe yöntemleri ise daha çok herhangi yöntem ile cildin gerilmesidir. Fransız askısı ile yüz germe, iple yüz germe gibi yüz germe ve cilt gençleştirme yöntemleri bunlara örnektir.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri genelde yüzün saçlı kısmını içine almaz, sadece yüzün kenarlarından itibaren etki eder. Bu da tam bir gerilme sağlamayabilir. Daha doğrusu Bella Hadid görünümüne benzer bir görünüme sahip olmak isteyenler için bu tarz bir uygulama yeterli değildir. Ballerina lifting yani ballerina yüz germe uygulamasında ise saçlı deri de germe işlemi içerisine alınır. Ameliyatsız total yüz germe ya da tam yüz germe uygulaması olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde kaş, alın, boyun ve çene hattında da net bir gerilme görülür.

Ballerina yüz germe işlemi kimlere uygulanabilir?

Bu yöntemin uygulandığı cihaz, radyofrekans dalga boyları ile derinliklerini ayarlayabilecek nitelikte bir cihazdır. Işin uzmanı olan bir doktor tarafından yapıldığında kişiye, cilt özelliklerine, yaşına ve cinsiyetine göre bir seans uygulanabilir.

Ballerina yüz germe uygulaması her yaşta yapılabilir. Buradaki kriter kişinin kendine nasıl baktığıdır. 30 lu yaşlarında aşırı sigara içmiş, çok kötü beslenmiş ve hiç kendine bakmamış yaşı ilerlemiş ve yüzü kırış kırış olmuş birine bu yöntem etki etmez. Ancak kendine ve cildine çok iyi bakmış 50 li yaşlardaki birine bu yöntem oldukça iyi etki eder. Tam anlamıyla kırışmış bir cilde hiç bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi etki etmez. Ancak onun yüz germe işlemi estetiği ile yenilenmesi mümkündür. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here