Badem Göz Estetiği ile Dünyaya Farklı Bakın!

0
452

Her yeni günde yeni bir estetik uygulaması görüyoruz. Bugün trend olan bir uygulama yarın ortadan kalkıyor. Şu aralar oldukça trend olan estetik uygulamarından biri de badem göz estetiği ameliyatı. Kendall Janner gibi ünlüler  sayesinde popüler bir hale gelen bu göz estetiğinin özellikleri nelerdir, nasıl yapılır?

 

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği, gözün kenarlardan biraz yukarılara doğru kaldırılmış gibi görünmesini sağlar. Böylece bakışlar daha keskin ve etkileyici olur. Aslında bu görünümü eyeliner veya göz kalemleri ile yakalamaya çalışıyoruz. Bazen göz farları ile uzunca bir süre uğraş verdikten sonra oluşturduğumuz badem gibi hafif çekik göz görünümünü, badem göz ameliyatı sayesinde zahmetsizce yakalamak mümkün.

Çekik göz ameliyatı olarak da adlandırılan bu ameliyat, göz kapağı düşüklüğü olan hastalara yapılan göz kapağı ameliyatı sırasında da yapılabilir. Çoğu uzman estetisyen badem gözlü estetik ameliyatını göz kapağında problem olan tüm hastalarına tavsiye eder.

Kimler badem göz estetiği olmalıdır?

Gözlerin yapısı bakışları, bakışlar da iletişimi etkiler. Büyük ve açık, dikkat çekici göz yapısı etkili ve otoriter bir görünüm sağlar. Bunun dışında yüzü birazcık daha ince gösterebilir.

Badem göz estetiği uygulaması göz kapakları doğuştan düşük olan, gözlerini aralayarak konuşuyormuş gibi görünen kişilere kesinlikle uygulanmalıdır. Çünkü bu tarz göz yapısı, kişinin yaşı ne olursa olsun göz sahibi olduğundan daha yaşlı ve düşük enerjili gösterir. Tüm göz yapıları badem göz yapısına dönüştürülebilir.

Badem göz estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

İlk aşama olarak hastanın görüntüleri alınır. Sonrasında uygun açı ve büyüklük belirlendikten sonra bilgisayar ortamında göz yapısının son hali görüntülenir. Hasta, ameliyat öncesinde gözlerinin ameliyattan sonra tam olarak nasıl görüneceğini görmüş olur ve daha sağlıklı karar verebilir.

Badem göz estetiği uygulaması yarım saat kadar süren, lokal anestezi ile yapılan oldukça kolay bir estetik operasyondur. Göz kenarlarından işaretlenen kısımlar yukarı doğru kaldırılıp kemik zarına monte edilir. Bir kaç dikiş atılan bu operasyon oldukça hızlıdır.

Badem göz estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  • Bu uygulamadan sonra hastanın hastanede kalmasına bile gerek yoktur. Bir kaç saat içerisinde pansumanı yapıldıktan sonra direk hastaneden çıkıp evine gidebilir.
  • Hastanın operasyonu geçirdiği gün araç kullanmaması gerekir. Göz kenarlarındaki minik pansumanlar görüş açısını engelleyebilir.
  • Hasta bir kaç gün içerisinde normal hayatına ve işine dönebilir. Sadece ilk hafta boyunca uzun süre bilgisayar başında kalmaması tavsiye edilir.
  • Badem göz ameliyatı sonrasında ilk üç gün, operasyon bölgesine su dokunmaması gerekir. Enfeksiyon riskine karşı dikkatli olunmalıdır.
  • Tozlu ortamlardan uzak durmaya çalışmak, bilgisayar başında uzun süre kalmamak, saçlarınızı çok sıkı toplamamak ve göz bölgenizi darbelerden korumak gibi dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta daha vardır. Doktorunuz, operasyon sonrasında ne kadar süre ne yapmalı ne yapmamalısınız size bilgi verecektir.

Neden badem göz estetiği yaptırmalıyım?

Gözlerin hafif çekik ve buğulu bakması özellikle kadınların her daim istediği bir şeydir. Etkili ve çekici gözler ile bakışlar, size daha fazla özgüven verecektir. Makyajınız çok daha dikkat çekici olacak, bakışlarınız dikkaleri üzerine toplayacaktır.

Bu estetik ameliyat, özellikle üst göz kapağında sorun olan kişiler için gereklidir. Düşük gözlerle bakışları değiştirmek için bu uygulaması kolay, kesin sonuç veren estetik yapılmalıdır.

Badem göz estetiği kimlere yapılabilir?

25-45 yaş arasındaki tüm kadın ve erkekler bu ameliyatı yaptırabilirler. Uzun süre bilgisayar başında kalan kadınların bakışlarının değişmesinden şikayeti fazladır. 45 yaşından sonra göz kapaklarında kırışıklıklar ve sarkmalar başladığı için, bu yaştan sonra bu ameliyatı yapmak pek uygun olmamaktadır.

Üst göz kapağında sorun olan hastaların ilk olarak üst göz kapağı operasyonu geçirmeleri, aynı zamanda iki operasyonu birlikte yaptırmaları gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here