İdeal Bacaklar İçin Bacak Estetiği Yöntemleri ve Özellikleri

0
782

Hepimiz upuzun sütün gibi bacaklarımız olsun isteriz. Çekici bir kadın dendiğinde bacaklarından göğüslerinden bahsedilir. Ancak tüm kadınların upuzun, kaslı düz bacakları yoktur olmak zorunda da değildir. Herkesin kendi vücuduna uygun bacakları güzeldir. Peki, bacaklarınızda şekil bozuklukları varsa bunları düzeltip harika bacaklara sahip olmanızı sağlayacak bacak estetiği yöntemleri nelerdir biliyor musunuz? Hepsi makalede!

Bacak estetiği ameliyatları

Bacak estetiği ameliyatı bir çok nedenden ötürü yapılabilir. Aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan sarkmaların giderilmesi için veya bacaklarda ödem oluşumu varsa onların giderilmesi için yapılabilir. Doğuştan çarpık bacaklık durumunda ya da aşırı ince, kilo alamayan bacak yapısında da bacak estetiği tercih edilebilir. Bacak sorunlarının tedavi edilmesinde farklı yöntemler kullanılır. Kilo alıp vermeden kaynaklanan şekil bozukluklarında daha çok cerrahi yöntemler kullanılırken ince bacaklarda ya da çarpık bacak düzeltilmesinde daha çok dolgu ve yağ transferi gibi ameliyatsız estetik yöntemleri tercih edilir.

Kalın bacak estetiği nedir?

Bacak estetiği, kadınların en önem verdiği uzuvlarından biri olan bacaklarına şekil veren, onları daha ince veya daha kalın yaparak fiziksel görünümü dengeleyen en önemli estetik ameliyatlardan bir tanesir. Bacaklarını beğenmeyen kadınlarda özgüven düşüklüğü görülür. Etek giyemeyen, elbise giyemeyen, hatta çizme veya bot bile giyemeyen bu nedenle de kendini çok kötü hisseden bir çok kadın vardır. Bacak güzelleştirme ameliyatları ile bu sorunlar kolaylıkla çözülebilir. Bacakları çok kalın olduğu için istediği kıyafeti giyemeyen kadınların yanında bir de bacakları çok ince olduğu için elbise giyemeden kadınlar vardır. Bacaklardan her ikisine farklı işlemler uygulanması gerekir.

Kalın bacakların inceltilmesi için yapılan estetik cerrahi bacağın kalınlığına ve hangi kısmına işlem uygulanacağına göre değişir. Üst bacak estetiği daha çok yağ alma ve yağ alımı sonrasında sarkan derinin gerilmesi şeklinde iken alt bacak estetiği farklıdır. Alt bacaklarda kas yoğunluğu daha fazla olduğu için alt bacak inceltme ameliyatı farklı yöntemlerle yapılır. Üst bacak inceltme oldukça kolaydır. Alt bacak inceltme estetiği üst bacağa göre daha zordur.

Bacak estetiği çeşitleri

Uyluk germe ameliyatı

Uyluk germe estetiği genelde bir anda aşırı kilo alıp vermiş kişilerde oluşan uyluk sarkmaları için yapılan estetik ameliyattır. Uyluklardaki sarkmaları toparlamak için yapılan egzersizler kolay kolay etki etmez. Bu nedenle eğer burada aşırı sarkma varsa estetik yapılmalıdır. Uyluklardaki sarkmaları toplamak için önce varsa fazla yağlar alınır. Sonrasında ise sarkan deri kesilerek alınır. Bacak estetiği ameliyatları içerisinde en zorlarından biri budur.

İki- iki buçuk saatlik bir ameliyattır. Ameliyat tam anestezi altında yapılır ve hastanın operasyondan sonra bir gece hastanede kalması gerekir. Ertesi gün herhangi bir sorun yoksa hastaneden çıkabilir.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken bir kaç şey vardır. Bacaklar açıldığında görünebilen bir çizgi oluşur. Bu dikiş izi kalçaya çok yakındır. Ameliyat sonrası pansuman ve temizliğe dikkat edilmesi gerekir. Uyluk germe ameliyatı dikkat gerektiren ciddi bir ameliyattır. Ancak hastaların hemen hemen hepsi sonuçtan çok memnun kalırlar.

Çarpık Bacak Estetiği Ameliyatı

Doğuştan ya da sonradan çeşitli sebeplerle ortaya çıkan bacak çarpıklığı basit estetik uygulamalarla rahatlıkla giderilebilir. Çarpık bacak estetiği konusunda detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Çöp bacak estetiği

Çöp bacak aşırı ince bacak yapısına verilen isimdir. Çocuklukta geçirilen bir hastalık ya da kaza gibi durumlar bu tarz bacak sorunlarına neden olabilir. Genelde çocukluk döneminde rastlanan gelişimsel problemler sebebiyle ortaya çıkan bu durum ameliyatsız estetik yöntemleri sayesinde kolayla düzeltilebilir. Dolgu için kişinin kendi vücut yağı kullanılabileceği gibi sentetik dolgu maddesi de tercih edilebilir.

Bacak estetiği yaptıranlar ne zaman gündelik hayatına dönebilir?

İç bacak germe ameliyatı, uyluk germe ameliyatı gibi cerrahi müdaheleler gerektiren uygulamalardan sonra hastaların bir süre dinlenmesi gerekebilir. Ayrıca verilen korseleri de mutlaka belirtilen süre boyunca giymeleri gereklidir. Doktorun belirlediği sürece dinlenip sonrasında günlük hayata dönülebilir.

Çarpık bacak düzeltmelerinden ya da çöp bacak estetiğinden sonra ise hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilirler.

Bacak estetiği ameliyatı, kadınların özgüvenlerinin yerine gelmesi ve diledikleri gibi giyinebilip mutlu olması için oldukça önemli estetiklerdir. Kalın, ince, yamuk vs tüm bacaklar bir şekilde düzeltilebilir. Hayalini kurduğunuz kıyafetleri giyebileceğiniz hale getirilebilir. Bazı bacak yapısı bozuklukları sadece etek altında değil pantolon ve tayt gibi kıyafetlerde bile kendini gösterir. Bu durum da kişide ciddi bir mutsuzluk yaratır. Eğer bacaklarınızdan memnun değilseniz hiç zaman kaybetmeden doğru doktoru bulmalısınız.

Bacak estetiği hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here