Ameliyatsız Yüz Germe İçin En İyi Yöntemler

0
320

Doktor dilinde rhytidektomi olarak bilinen yüz germe ameliyatı, yüzdeki kırışıklıklar gibi yaşlanmaya dair tüm işaretleri maksimum derecede ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntem olarak uzun yıllardan beri kullanılıyor. Teknolojik yeniliklere teşekkür ve minnetlerimizle; artık bıçak altına yatmadan, uzun iyileşme dönemleri beklemeden de estetik işlemler yapılabiliyor. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri, yılların yüzümüze eklediği ve aynaya her baktığımızda bize mutsuz edip daha yaşlı hissetmemize neden olan kırışıklıkları kapı dışarı etmek için sizleri bekliyor!

Botoks ile ameliyatsız yüz germe

Kırışılık azaltma deyince aklınıza da ekranınıza da botoks tedavilerinin gelmesi olasıdır. Botulinum toksin enjeksiyonları ile geçici olmak kaydı ile kırışıklıkların görünümünü azaltmak mümkün! Herhangi bir anasteziye gerek olmadan yapılması ve doktor ofisinden çıktıktan sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden etmenize imkan tanıması botoks tedavilerinin en avantajlı taraflarından biri.

Bir yüz gençleştirme yöntemi olarak botoks 

Cerrahi olmasa bile her medikal operasyonda olduğu gibi güvenebileceğiniz bir doktordan destek almak ilk önceliğiniz olmalı. Doktorunuzla konuşurken; yüzün hangi bölgesinin, neye ve ne oranda ihtiyacı olduğu konusunda size tatmin edici açıklamalar yapmasına, kullandığı ürünler hakkında size garanti vermesine dikkat edin. Yüzünüze gençlik katmak isterken talihsiz durumlarla karşılaşmayı kim ister?

Botoks etkisi ne zaman başlar, ne kadar sürer? 

Yapılan botoks enjeksiyonlarının yüze oturması bir haftayı bulabiliyorken tam etki için en azından 2 hafta sabretmeniz gerekebilir. Botoks yaptırmadan önce bunun yaklaşık 6 ay etkili olan bir yöntem olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Etkisini uzatmak için de fazla ara vermeden yeni bir seans almanız işlemin kalıcığını ilk sefere göre fark edilir ölçüde uzatacaktır.

Botoks, yan etki anlamında size en az üzecek seçeneklerden biri. Enjeksiyon noktalarında görülebilecek morarmalar geçici olduğu gibi işlem sonrası alında oluşabilecek küçük noktalar – kişiden kişiye değişmekle birlikte – gün içinde yavaş yavaş dağılmaktadır.

Botoks nerelere uygulanır? 

Yüz germe ya da yüz gençleştirme için kullanılacak teknikler yüzünüzün ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir. Botoks aradığınız tüm cevapların sonucu olamayacağı gibi kullanılması tavsiye edilen şikayetler şunlardır: Alın, kaş arası, göz çevresi, boyun çevresi kırışıklıkları; dolgu ile kombine olarak yapılan burun botoksu; koltuk altı, el ve ayak terlemeleri.

Botoks işlemi öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gerek şeyleri doktorunuza danışmayı unutmayın! Prosedürler her hastaya göre özel olmakla birlikte medikal geçmişiniz size özeldir.

Dolgu ile ameliyatsız yüz germe

Doktor kapısının en çok çalındığı işlemlerden biri de dolgular! Dolgu enjeksiyonu elastikiyetini veya sıkılığını kaybetmiş cilde bir şeker türü olan hyaluronik asit enjekte edilmesi ile gerçekleştiriliyor. Böylece ince çizgiler gidiyor, yüzlere aydınlık ve genç bir görünüm geliyor!

Her işlemden önce olduğu gibi, uzman doktor tarafından incelenen yüzün neresine, ne kadar destek gerektiğine karar verilmeli. Gerektiği durumlarda kombinasyon tedavileri ile birlikte, botoks gibi yöntemlerin de desteğiyle birlikte işlem yapılmaktadır. Yüzün her noktasına dolgu ya da botoks uygulanamayacağı için önemli olan hangi bölgeye hangi işlemin yapılması gerektiği konusunda net bir plan hazırlamaktır.

Dolgunun etkisi ne zaman başlar, ne kadar sürer? 

Yaklaşık 30-45 dakika süren işlem esnasında lokal anasteziye ihtiyaç duyulmamakla birlikte krem bazlı anastezik maddelerden destek alındığı da görülmektedir. İğne yardımıyla belirlenen noktalara enjekte edilen dolgu ile istenen görüntünün yakalanması amaçlanıyor. Etkilerinin yaklaşık 12 ay devam ettiği bu uygulamanın kalıcılığı için bu süreyi geçirmemeye özen göstermeli ve işlemin daha uzun süre kalıcılık göstermesi için yeniden yaptırmalısınız!

Hafif şişlik ve morarma gibi geçici yan etkilerin görülebileceği bir yöntem olan dolgu işlem sonrasında günlük rutininize devam etmenize olanak sağlıyor.

Dolgu nerelere uygulanır?

Dolgu denince akla önce dudaklar ve elmacık kemikleri gelse de günümüzde burun kaldırma işlemlerinde de sıkça kullanıldığı görülmektedir. Dolgu işlemi tek başına yapılabileceği gibi yüzde daha gerçekçi ve bütünlüklü bir görüntü sağlamak için başka yöntemlerle de kombine şekilde uygulanmaktadır. PRP, Mezoterapi Radyofrekans gibi teknikler ile birlikte hastaların klinikten daha mutlu ayrılması sağlanmaktadır.

Amacımız güzelleşmek, doya doya aynalara bakmak olsa da nihai amacımız sağlık olmalı. O nedenle de işlem sırasında kullanılacak dolgu malzemesinin güvenirliliğinden emin olmaya özen gösterin. Doktorunuzdan dolgunun markası ve kalıcılığı hakkında bilgi talep etmeyi unutmayın!

Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır daha detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here