Ameliyatsız vajina estetiği iyi bir cinsel hayatın anahtarı mı? 

0
254

Ameliyatsız estetik müdahaleler vücuttaki birçok farklı bölgenin şekillendirilmesi için sıklıkla uygulanmaktadır. Mesela elmacık kemiği şekillendirme, burun estetiği, karın gerdirme, meme operasyonları gibi. Örnekler çoğaltılabilir. Peki en son şekillendirme trendini hiç duydunuz mu? Evet, ameliyatsız vajina estetiğinden bahsediyoruz.

Ameliyatsız vajina estetiği, vajinal gençleştirme, iç ve dış vajinal alanı sıkılaştırmak için radyofrekans, lazer veya ultrason enerjisi gibi invaziv olmayan yöntemler kullanılarak iç ve dış dudak biçiminin düzeltilmesi ve vajinanın daraltılması olarak tanımlanabilir. 

Sonuçları gerçek olamayacak kadar iyi olmasının yanı sıra, gün geçtikçe bu operasyona başvuranların sayısı da artmakta. Bu yöntem kollajen tabakasını sıkılaştırarak, vajinanın ıslaklığının artmasına yardımcı olur. Böylece ilişki sırasında iki taraf için de orgazm kolaylaşır.

Peki ama böyle bir sonuca ulaşmak acı veriyor mu? Cevap, ilginç bir şekilde hayır. Operasyon acı vermiyor, ancak biraz garip veya rahatsız edici hissettirmesi mümkün. 

Uninvaziv vajina estetiği özellikle çocuk sahibi olan ve hafif stres inkontinansı (öksürme, gülme, hapşırma veya zıplama ile idrar kaçağı) olanlar için mükemmeldir. Bu operasyonun kadınlarda menopoz öncesi görülebilen vajinal kuruluk veya atrofi durumlarını düzeltmesi de mümkündür. 

Bazı kadınların ise ameliyatsız vajina estetiğini diğer faydaları yanında, sadece daha iyi seks yaşamı, orgazm veya estetik kaygılar sebebiyle tercih ettiklerine sıklıkla rastlanmakta. 

Yani başlıkta sorduğumuz sorunun cevabı evet. Cinsel hayatınızın ihtiyaç duyduğu şey bu müdahaleler olabilir. Cinsel tatmin elde etme yeteneği, hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok sayıda değişkenden oluşur. Bununla birlikte, vajinal gençleştirme için radyofrekansı gibi prosedürlerin, sıkılaştırma, kollajen oluşumu ve alanın uyarılması ile ortaya çıkan bazı duyusal etkilere yardımcı olması açısından cinsel memnuniyeti arttırdığı görülmüştür.

Ancak şu noktaya dikkat etmenizde fayda var ki bu operasyon sonra vajina bölgenizi farklı hissetmekle kalmayacaksınız, vajinanız aynı zamanda farklı da görünecek. Bu operasyonun yapıldığı kişilerin vajina bölgesinin daha genç görüneceğini ve aynı zamanda küçüleceğini söyleyebiliriz.

Radyofrekans vajinal prosedür yöntemi genel olarak yaklaşık 30-45 dakika sürerken, lazer tedavi yöntemi ise -bundan yaklaşık on dakika daha az- yani 20-35  dakika sürer. Tedavi genellikle birkaç ayda bir tekrarlanan seanslardan oluşmaktadır. Örneğin, üç ay boyunca ayda bir seans tedavi aldıktan sonra, yılda bir kere bakım için seans alırsanız en etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu prosedürde iyileşme süresi veya kesinti süresi yoktur.

Öyleyse, ameliyatsız vajina estetiği iyi bir cinsel hayatın anahtarı mı? En hassas alanlarınızda yukarıda bahsi geçen operasyonların gerçekleştirilmesini göze alabiliyorsanız neden olmasın? Tabi her zamanki gibi öncelikli önerimiz, işinde uzman bir cerrah tarafından muayene edilip kendisinin önerilerini dikkate almanız olacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here