Ameliyatsız Kaş Kaldırmak Mümkün mü?

0
644

Ameliyatsız estetik uygulamalarının son derece yaygın ve güvenilir hale geldiği günümüzde kaş kaldırma işlemleri de ameliyatsız olarak yapılmaya başlandı. Öyle ki kaş kaldırma işlemi aslında son derece kolay ve hızlı bir işlem olmasına rağmen oldukça etkilidir. Yüzünüzdeki ifade çok hızlı bir şekilde değişir. Kaş kaldırma operasyonu hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruları bu yazımızda görebilirsiniz.

Ameliyatsız kaş kaldırma teknikleri

Kaşların düşmesi kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve bezmiş gösteriyor. Ayrıca düşük kaş zaman içerisinde daha da fazla düşerek hastanın kırışıklıklarını ortaya çıkarıyor. Göz altı ışık dolgusu gibi dolgu yöntemlerini denemeden önce hastaların kaş kaldırma işlemlerini yaptırması gerekiyor. Çünkü aslında bazı göz altı çukurlukları daha çok kaş düşmelerinden kaynaklı olarak ortaya çıkıyor.

Kaş kaldırma işlemleri ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılabiliyor.Şöyle ki ameliyatsız kaş kaldırma işlemi için botoks uygulanabiliyor. Botoks, aslında bir çok insanın sandığı gibi cildi mimiksizleştiren bir madde olmaktan ziyade daha çok cilde iyi gelen bir ilaçtır. Botoks ile ciltteki ince kırışıklıklar açılabiliyor, alın çizgileri, kaz ayakları engellenebiliyor aynı şekile düşen göz kapakları ve kaşlar da kaldırılabiliyor.

Doğal kaş kaldırma teknikleri nasıl uygulanır?

Doğal kaş kaldırma teknikleri içerisinde botoks ve dolgu vardır. Dolgu, çok fazla tercih edilen bir uygulama olmayıp daha çok botoks tercih edilir. Dolgu uygulamaları yüzde vücudun diğer bölgelerine göre çok daha miktarda kullanılır. Kaş kaldırma işlemi botoks ile kolaylıkla yapılabilir.

Botoksla kaş kaldırma işlemi anatomi bilgisi olan estetik cerrah tarafından iyi bir şekilde planlanarak ve hesaplanarak yapılmalıdır. Çünkü kaşların kaldırılacağı nokta öncesinde iyi belirlenmeli ve işlem ona göre yapılmalıdır. Ileri seviye kaş düşüklüklerinde hastaların cerrahi operasyonlara ihtiyacı olabilir. Kaş kaldırma işlemi sonrasında yüzde herhangi bir iz kalmaz, anında etki eder. Özellikle botoksun etkisi bir iki gün içerisinde daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar.

Botoksla kaş kaldırma işlemi kalıcı mıdır?

Botoksla kaş kaldırma işleminin süresi diğer tüm botoks işlemleri gibi kalıcı değildir, daha çok yılda iki kez tekrarlanacak şekilde 4-6 ay arası etkilidir. Botoks işleminin etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak 6 aydır.

Bitkisel kaş kaldırma yöntemleri var mıdır?

İnternette bir çok yerde kaş kaldırma bantları, kremleri ya da benzeri bitkisel kremler bulabilirsiniz. Kaşın düşmesi kaş ve çevresindeki kasların etkisi ile ortaya çıkar. Bu da dışarıdan basit müdahaleler ile giderilebilecek bir şey değildir. O nedenle bitkisel kaş kaldırma teknikleri çok etkili sonuçlar verebilecek gerçekçi tedavi yöntemleri değildir.

Botoks yaptırdıktan sonra mimiklerim kaybolur mu?

Botoks uzman kişiler tarafından yüzünüzün doğru yerlerine doğru miktarlarda yapıldığında son derece kolay bir işlemdir. Aynı zamanda son derece doğal bir görünüm sağlar. Aşırı miktarlarda botoks uygulanmadıktan sonra bu işlem sonrası mimik kaybetmek gibi bir durum söz konusu değildir.

Kaş kaldırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kaş kaldırmada botoks kullanımı bu işlemi daha güvenli bir hale getirir. Çünkü botoks etkisi geçen bir uygulamadır. Ancak en başta işlem yapılırken çok dikkatli olunması, sonunda şaşkın bir ifadeye sahip olmamak için kaşların fazla kaldırılmaması gerekir.

Herkesin yüz yapısı, göz yapısı, burun yapısı farklıdır. Bu da kaşların şekli ve kalkıklığının da buna bağlı olarak farklı şekillerde olmasını sağlar. Aşırı kalkık kaşlar alın bölgesinde kırışıklığa neden olabilir.

Kaş kaldırma işlemi ile çok daha dinç, enerjik ve mutlu bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu görünüme kavuşmaya çalışırken ise daha şaşkın, kızgın ya da garip bir yüz tipine sahip olmamak için işin uzmanı bir estetik cerraha başvurmanız gerektiğini unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here