Ameliyatsız Kalça (Popo) Büyütme Uygulamaları ile Yaza Hazırlanıyoruz!

0
1382

Dolgun kalçalarınız ile bikini giyeceğiniz, sıcacık kumlardan serin denizlere atlayacağınız yaz günlerinin hayalini kuruyor musunuz? Ameliyatsız popo büyütme ve dikleştirme yöntemleri sayesinde artık herkes en çekici kalçalara, en dolgun ve dik popolara sahip olabilecek. Peki, ameliyatsız popo büyütme işlemi nasıl yapılır? Bu işlemle ne kadar popo büyütülebilir? Kalıcı mıdır, değilse ömrü ne kadardır? Ameliyatsız popo estetiği hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruların cevapları bu yazıda!

Ameliyatsız popo büyütme nedir?

Popo estetiği, bir dizi farklı işlemlerden oluşan estetik bir cerrahi uygulamasıdır. Popo estetiği içerisinde kalça dolgusu, kalça kaldırma ve dikleştirme, kalça küçültme gibi uygulamalar yer alır. Yaşa bağlı olmaksızın vücudun deforme olan alanlarına uygulanan tüm estetik cerrahi işlemleri popoya da uygulanabilir. Bir kadının en dikkat çekici yeri olan poposunun harika görünmesini istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Dönem dönem popüler hale gelen büyük popolara sahip olmak için yıllardır bıçak altına yatılıyordu. Şimdi ise kesi olmadan, ameliyat olmadan, anestezi gerekmeden kolaylıkla kalça büyütmek mümkün.

Aquafilling denen bir dolgu sistemi ile popoda istenen bölgede istenen miktarda dolgu enjekte edilir. Bu enjeksiyon sonrasında kalça belirlenen miktarda büyür ve dolgunlaşır. Dolgunlaşan popo da daha dik ve gergin bir hale gelir. Kalça dolgusu yaptıranlar kalçalarının dikleştiğini fark eder.

Kalça büyütme ameliyatı mı ameliyatsız kalça büyütme mi?

Kalça büyütme ameliyatında iki farkı yöntem tercih edilmektedir. Birincisi yağ enjekte ederek yağ dolgusu ikincisi ise implant. Tıpkı meme implantı gibi kalçaya konulan implantlar bir nevi popo silikonları bulunmaktadır. Bu iki yöntem için de temel ameliyat prosüdürleri uygulanır.

Yağ enjekte edilerek yapılan kalça büyütme uygulaması aslında genel olarak vücuda daha kadınsı, daha kıvrak bir görünüm verir. Çünkü bu uygulama sırasında kullanılacak yağlar da vücuttan alınarak fazlalık bulunan kısımlar inceltilir, ince kalan kısımlara enjeksiyon yapılır ve kıvrımlar ortaya çıkarılır. Sonucu ne kadar tatmin edici olsa da yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ve kaldırma işlemi ameliyatsız popo estetiği uygulamalarına göre daha zordur.

Ameliyat korkusu olanlar, çeşitli nedenlerle ameliyat olamayan ya da anestezi alamayanlar, kalıcı olmayan geçici bir sonuç isteyenler, çok az ya da orta büyüklükte poposu olsun isteyenler aquafilling ile kalça büyütme yöntemini tercih edebilirler.

Aquafilling nasıl yapılır?

Bu uygulamanın en güzel yanı acısız,ağrısız olmasıdır. Uygulama sonrasında hasta anında gündelik hayatına dönebilir. İşleme başlamadan önce lokal anestezi uygulanır. Belirlenen miktardaki dolgu maddesi çok ince kanüller ya da uygun iğnelerle belirlenen noktalardan enjekte edilir. Enjeksiyon bittikten sonra hasta pek bir şey hissetmez. Ağrı ya da sancı olmaz. Enjeksiyondan kaynaklı hafif bir pembelik ortaya çıkabilir ancak kısa süre içerisinde geçecektir.

Kalça estetiği yaptıranlar, bu tarz basit bir uygulamanın ne kadar konforlu olduğunu bilebilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci olmadığı için etki de daha hızlı görülür. Bir iki hafta içerisinde popo tam şeklini alır.

Ameliyatsız popo büyütme işlemi kalıcı mıdır?

Ameliyatsız kalça büyütme işlemi kalıcı değildir. Tıpkı ameliyatsız meme büyütme işleminde olduğu gibi belirli bir dayanma süresi vardır. 5 yıla kadar kalıcılığı olan bu dolgu işlemini isterseniz 5 yıl sonunda tekrarlayabilirsiniz.

Unutmayın ki ameliyatsız popo büyütme uygulamasının aynı zamanda kalçanızı dikleştirmesini istiyorsanız aşırı kilo alıp vermemiş ve poponuzun çok sarkık hale gelmemiş olması gerekir. Ciddi sarkma durumlarında ameliyatsız işlemler pek etkili olmaz.

Kalçaya botoks yapılır mı?

Popo kaldırma ameliyatı ya da popo büyütme ameliyatı için çeşitli implantlar, dolgu maddeleri, yağ enjeksiyonları tercih edilir. Ancak kalçaya herhangi bir amaçla botoks yapılmaz. Botoks kırışıkları önlemek ya da ince kırışıkları ortadan kaldırmak için tercih edilen bir yöntemdir. Kalçaya botoks yaptırmak için pek neden yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here