Ameliyatsız incelme yöntemleri nelerdir?

0
776

Sıcak havalar yaklaşırken yaz planları yapılmaya başlandı bile. Bikini, mayo modellerine bakarken hepimizin aklında aynı sorular, acısız, ağrısız, ameliyatsız incelme yöntemleri var mıdır? Ameliyatsız bölgesel incelme mümkün müdür? Kışın bu kiloları bölgesel incelme diyeti ile gider mi? Bikinibody için bakalım neler yapabiliriz.

ameliyatsiz incelme yontemleri

Ameliyatsız bölgesel incelme nedir?

Kış ayları vücudun kendi ısısını korumak için yağlanmaya daha müsait olduğu zamanlardır. Doğal olarak da yediğimiz her şey, spor da yapmıyorsak yapışır kalır. Özellikle bel, göbek, basen ve popo kısımlarında bol bol bulunur. Bu bölgelerdeki yağları kasa çevirmek, daha fazla yağlanmasını engellemek ve yeni yağların oluşmasının önünü kapatmak için yapabileceğimiz diyet, spor ve çeşitli estetik müdahalelere ameliyatsız bölgesel incelme diyoruz. Çeşitli kürlerin yapılması ve uygulanmasından kavitasyon işlemlerine, soğuk lipoliz ve ışın tedavilerinin hepsi birer ameliyatsoz bölgesel incelme yöntemidir.

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri

En inatçı yağ dokularını bile neştersiz yok edebilen lazer teknolojileri, şimdilerin en çok ilgi gören ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerin biri. Yağ alımı yapmadan yağ dokularını yok edebilmenin yolu, onları kasa dönüştürmekti. Ancak yağ dokularını kasa dönüştürmek hem çok uzun soluklu ve zorlu bir egzersiz programı gerektiriyor, hem de beslenme açısından aşırı dikkatli olmak gerekiyor. Modern teknoloji sayesinde ise ultrason ve radyofrekans yöntemleri ile yağ dokuları donduruyor ya da yüksek ısı ile parçalanıyor.

Ultrashape bölgesel zayıflama yöntemi:

Bölgesel zayıflama yöntemleri başında ultrashape yöntemi gelir. Deri altındaki yağ dokularını ses dalgaları ile parçalayan bu yöntem, ağrısız acısız zayıflama yöntemlerinin en eskilerinden biridir. Ultrashape bölgesel incelme yöntemi ile belirlenen bölgedeki yağ dokularına işlem yapılır, çevresindeki dokulara hiç bir etkisi ya da zararı olmaz. 3 haftada bir yapılabilen bu uygulamanın her bir seansı yakaşık 1- 1,5 saat sürer. Uygulanan bölgede her seansta 3-4 cm kadar bir incelme oluşur. Sonrasında doktor takibi ya da uzun vadeli bir tedavi süreci gerektirmeyen bu uygulama, genellikle 4 seansta tamamlanabiliyor.

SculpSure bölgesel zayıflama yöntemi:

Bu bölgesel zayıflama yöntemi diğerlerine göre daha yeni bir uygulamadır. Kol, bacak, göbek, bel ve sırt gibi bir çok bölgeye uygulanabilir. SculpSure bölgesel incelme yönteminde işlem, yağ dokularının çevresindeki suları ısıtma ve bu ısınan suların yağ dokularını parçalaması şeklinde yapılır. Bir seans yaklaşık 25 dakika sürer. Yağ dokusu bir bölgede çok fazla değilse bir seansta işlem tamamlanabilir. Tedaviden sonra bol bol su içilmesi ve tedavi uygulanan bölgeye düzenli olarak masaj yapılması gerekir.

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama:

Bu bölgesel incelme yöntemi aynı zamanda selülti tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. Hızlı kilo verme sonrasında oluşan sarkılıkları yok etmek amacı ile de kullanılır. Radyofrekans ile bölgesel zayıflamada uygulanan ses dalgaları ısıyla yağ dokularını ısıtır. Yağ dokuları etrafındaki sular da ısınır, böylede dokular parçalanmaya başlar. Acısız, ağrısız ve hızlı sonuç veren bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Yaz aylarında bronzlaşırken de uygulanabilir. 8-10 seansta tamamlanan bu zayıflama tedavisinde her seans yaklaşık 20 dakika sürer.

Soğuk lipoliz (cool shape uygulaması) ile bölgesel incelme:

Ameliyatsız bölgesel incelme alternatifleri oldukça fazladır. Bu alternatiflerden biri de soğuk lipoliz uygulamasıdır. Diğer ışın tedavilerine benzeyen uygulamada, tedavi edilmesi planlanan bölge seçilir ve işlem buraya uygulanır. Deriyi ışınlardan korumak için koruyucu mendiller konulur. Bir saat kadar belirli bir bölgeye ışın uygulanarak yağ dokularının donması ve parçalanması sağlar. Hiç acı olmadan yapılan bu işlem sonrasında kişi normal hayatına anında dönebilir. Cool shape uygulaması sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarma ve karıncalanma oluşabilir ancak bu hafif bir masaj ile kolayca geçer. Ameliyatlı ve ameliyatsız bölgesel zayıflama konusunda detaylı bilgi almak için Bölgesel zayıflama yöntemleri kısmına bakabilirsiniz. 

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here