Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları

0
864

Ameliyatsız estetik operasyonları her geçen gün daha popüler ve daha başarılı hale geliyor. Burun şekli düzeltmeden çene kontürüne kadar daha estetik bir görünüm elde etmek için yapılan bu işlemlere göz kapağı estetiği de eklendi. Peki ameliyatsız göz kapağı estetiği nedir? Bu uygulama nasıl yapılır? Yan etkileri, sonuçları nelerdir?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları nasıl yapılır?

Göz kapağı derisi zamanla esner ve sarkar. Gözün üzerine doğru düşmüş gibi bir görüntü oluşturur. Bu da kişinin sürekli yorgun görünmesine sebep olur. Göz kapağı sarkmaları, göz kenarı kırışıklıkları, göz altı torbalar, yaşa bağlı olarak ortaya çıkan göz kenarı siğilleri ve diğer et beni gibi problemler ameliyatsız göz kapağı işlemi ile giderilebilir. Bu işlem için kullanılan bir kaç farklı yöntem vardır. En çok kullanılan yöntem ise lazerle ameliyatsız göz kapağı estetiğidir. Bunun dışında, plazma enerjisi ile ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları da yapılmaktadır.

Uygulama öncesi göz kapağı ve kenarlarına uyuşturucu krem sürülür. Böylece işlem boyunca hasta hiç bir acı ya da ağrı hissetmez. İşlem 10 dakika ile 45 dakika arasında değişebilir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulaması kimler için uygundur?

Hastane korkusu olan, kanama sorunu olan, sosyal hayatı ve iş hayatından uzaklaşmak istemeyen, göz kenarındaki sorunlardan hızlı ve ameliyatsız bir şekilde kurtulmak isteyen herkes için uygundur.

Otoimmün hastalığı olan kişiler ile gebeler için bu uygulama yapılmaz. Ameliyatsız estetik uygulamaları her ne kadar çok kolay işlemler olsa da doktor kontrolü ve onayı gereklidir.

Plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği neleri tedavi eder?

  • Göz ve çevresindeki siğilleri ve siğil izlerini tedavi eder,
  • Akne ve onların izlerini,
  • Ince kaz ayaklarını,
  • Üst göz kapağı sarkmasını ve benzeri bir çok sorunu tedavi eder.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi ne kadar etkilidir?

Bu tarz işlemlerin etki süresi kişiye, fiziksel özelliklerine ve hayat tarzına bağlı olarak değişir. Sigara ve alkol kullanımı fazla olan kişilerin cildi daha hızlı deforme olduğu için bu tarz uygulamaların ömrü de kısadır.

Normal şartlar altında lazerle göz kapağı estetiği uygulamalarının ömrü 2 ile 5 yıl arasındadır.

Göz kapağı düşmesine ameliyatsız çözüm kalıcı mıdır?

Tüm ameliyatsız estetik uygulamarında olduğu gibi bu uygulamada da belirli bir süre vardır. Cerrahi operasyonlar dışındaki tüm ameliyatsız estetik uygulamalarında yapılan işlemler kişiye göre değişmekle birlikte bir süreliğine etkilidir. Kesin sonuç  almak isterseniz göz kapağı ameliyatı olmanız gerekir. Bu konuda daha fazla bilgi için Göz kapağı Estetiği yazımızda göz atabilirsiniz.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasının yan etkileri var mıdır?

  • Bu uygulama sonrasında en sık karşılaşılan durum göz kapaklarının şişmesidir. Ancak bu göz kapakları şişmesi bir hafta içerisinde ortadan kalkar. Bunun dışında;
  • Göz kenarında ve uygulama alanında minik kabukçuklar oluşabilir. Bunlar da kısa bir süre içerisinde yok olur.
  • Göz kapağı ve kenarında pembelikler oluşabilir,
  • Uygulama yapıldıktan sonra hijyen koşullarına dikkat edilmezse göz kapağı ve çevresine enfeksiyon oluşabilir.

Bu tarz durumlar tüm uygulamalardan sonra oluşabilir. Uygulama öncesi en az bir hafta kan sulandırıcı ilaçların bırakılması, sigara içilmemesi, sağlıklı ve düzenli beslenilmesi önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here