Ameliyatsız Göğüs- Meme Büyütme Yöntemleri İle Hayaller Gerçek Oluyor

0
807

Ameliyatsız meme büyütme mümkün mü? Silikon taktırmak dışında göğüsleri bir iki beden büyütmek için ameliyatsız bir yöntem var mı? Evet, artık bu soruların cevabı uzun bir zaman sonra evet. Bıçak altına yatmadan, ameliyat korkusu olanlar için paha biçilemez bir fırsat olan ameliyatsız meme büyütme imkanlar bir çok yerde bulabileceğiniz bir uygulama. Ancak, her şeyde olduğu gibi ameliyatsız göğüs dolgunlaştırma konusunda da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Ameliyatsız göğüs büyütme yolları nelerdir?

Belirli bir yaşa gelmiş daha doğrusu ergenliğini ve gelişimini tamamlamış bir kadının göğüslerini büyütebilmesi için etkili yöntemler kullanması gerekmektedir. Limonla göğüs büyütme, göğüs büyütme kremleri kullanma veya bitkisel göğüs büyütme yöntemleri gerçekçi ve etkili değildir. Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri içerisinde etkisi ve sonuçları ortada olan dolgu işlemleri vardır. Aquafilling gibi dolgu işlemleri bıçak altına yatmadan kadınlara göğüslerini dolgunlaştırma imkanı vermektedir.

Bunun dışında kalıcı ve sonucu değişmeyecek şekilde uygulanabilen göğüs büyütme işlemi meme implantıdır. Ömür boyu kalıcı etkiye sahip meme büyütme ameliyatları hakkında detaylı bilgi için diğer makaleye göz atabilirsiniz.

Ameliyatsız göğüs dikleştirme ile büyütme aynı mıdır?

Bir kaç hamilelik geçirmiş ve bir kaç sene çocuk emzirmiş bir kadının sarkan ve şekli bozulan göğüslerine yeniden şekil verme  işlemine göğüs dikleştirme denilir. Bunun için farkı yöntemler izlenebilir. Ancak sarkan derinin toparlanması, mede dokusunun yetersiz olduğu noktalarda implant konulması ya da dolgu malzemesi enjekte edilmesi gerekir. Meme dikleştirme işlemi daha çok estetik cerrahi yöntemleri ile yapılır.

Kimler ameliyatsız meme büyütme işlemi yaptırabilir?

Ameliyatsız meme büyütme kimlere yapılabilir sorusundan ziyade kimlere yapılamaz demek daha mantıklı olur. Çünkü bu sorunun cevabı göğüslerinde sarkma olmayan herkestir. Meme derisi sarkmış ve bu sarkmalar uzun süre öncesinde olmuşsa artık cerrahi işlemler uygulanmadan o memenin toparlanması pek mümkün değildir. Çünkü meme implantı takılırken memenin sarkan derisi de toparlanır. Meme altına uygun bir şekilde saklanır. Böylece meme dik ve dolgun görünür.

Ameliyatsız meme büyütme işlemi nasıl yapılır?

  • Aquafilling işlemi ile yapılan bu meme büyütme aslında tam anlamı ile dolgu işlemidir. Vücut dolgusu dediğimiz bu malzeme diğer dolgu maddelerine göre daha kalıcı ve büyüktür. Bu nedenle meme dolgusu veya kalça dolgusu olarak kullanılabilmektedir. Ameliyatsız kalça büyütme yöntemlerinden biri olarak oldukça etkili sonuçlar vermiştir.
  • Meme altından istenilen ölçüye göre yeterli miktarda vücut dolgusu maddesi enjekte edilir. Yaklaşık yarım saatlik bir işlemde yapılabilir. Uzman bir doktor tarafından steril ortamda lokal anestezi altında yapılır. Dudak dolgusundan çok farkı yoktur.
  • Tamamen sağlıklı ve güvenilirdir. FDA onaylı bu su bazlı jelin vücuda hiç bir zararı yoktur, yan etkisi ya da hastaya olumsuz bir etkisi yoktur.

Aquafilling ile ameliyatsız meme büyütme yöntemi kalıcı mıdır?

Ameliyatsız estetik uygulamalarının hiç biri ömür boyu kalıcı garantili değildir. Sağlıklı olması için vücut tarafından eritilebilen malzemelerle yapılan bu dolguların da belirli bir ömrü vardır. Normal şartlar altında aquafilling ile meme büyütme yönteminin kalıcılığı beş yıldır. Beş yıl sonunda hasta dilerse aynı işlemi yeniden uygulatabilir.

Ameliyat olmadan meme büyütmesi yapıldığında bu dolgu malzemesi son derece zararsızdır. Süt kanalllarını da etkilemediği için hiç hamile kalmamış ya da öncesinde hamilelik yaşamış tüm kadınlara uygulanabilir. Işlemden sonra hamile kalınması durumunda da bu jel süt kanallarını tıkmayacaktır. Anneler bebeklerini gönül rahatlığı ile emzirebilir.

Ameliyatsız göğüs büyütme yaptıranların yorumları

Ameliyatsız göğüs dikleştirme ya da büyütme yaptıranların yorumları ve soruları benzerdir. Hastalar bu işlem sonrasında meme sarkması olmasından endişe etmektedir. Ancak bu işlem sonrası ileride göğüslerde sarkma olmaz. Normal yaşla gelen sarkmalar olabilir ancak meme büyütme işlemi ona etki etmez. Dolgu tamamen eridikten sonra memeler ilk zamanki haline gelir.

Aquafilling ile meme büyütme fiyatları, sizin fiziksel özelliklerinize, ne kadar büyüklükte olmasını istediğinize bağlıdır. Aynı şekilde doktor ve klinik seçimi de fiyatları doğrudan etkilemektedir. Öncesinde ameliyatsız meme estetiği yapmış bu konuda tecrübeli doktorları tercih etmek, işlemin sonucundan memnun olma ihtimalini yükseltir.

Sonuç olarak, ameliyat masasına yatmaktan korkan, göğüslerini sadece birazcık ya da bir kaç cup büyütmek isteyen kadınların rahatlıkla tercih edebileceği son derece pratik bir uygulamadır. Ameliyatsız meme büyütme uygulaması kalıcı olmamasına rağmen tercih edilebilir, kolay ve risksiz bir uygulamadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here