Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?

0
1168

Estetik denince akla ilk gelen burun estetiğidir. Burnundan memnun olmayan ama bıçak altına da yatmak istemeyenler için ameliyatsız burun estetiği mümkün müdür? Kimlere ameliyatsız burun estetiği yapılabilir? Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar memnun mu? Ameliyatsız burun estetiği konusunda tüm cevaplar..

ameliyatsız burun estetiği

Doğal bir görünüm yakalamak aynı zamanda da güzel olmak. Burnunu yaptırmış gibi görünmeden estetik yaptırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ameliyatsız estetik yöntemlerinin geliştiği günümüzde burun estetiği de yeni bir boyuta geliyor. Diğer burun estetiği yöntemleri, nasıl yapıldığı, iyileşme süreci hakkında detaylı bilgileri Burun estetiği bölümünde bulabilirsiniz.

Ameliyatsız burun estetiği mümkün mü?

Burun küçültme dışında burun şekil bozukluklarını düzeltmek için ameliyatsız burun estetiği operasyonları yapılmaktadır. Bunlar çoğunlukla dolgu ve botoks enjeksiyonları ile yapılan uygulamalardır. Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları belirli bir süre etki gösterir, kalıcı olması için tekrarlanması gerekmektedir. Minimali bir operasyon olup, büyük bir burnu küçültmek için uygulanabilen bir yöntem değildir.

Ameliyatsız burun estetiği kimlere uygulanabilir?

  • Burun delikleri asimetrik olanlara,
  • Burun ucu kırık ya da düşmüş olanlara,
  • Burnunda eğiklik ya da yamukluk olanlara,
  • Burun kemerinde çöküntü olanlara,
  • Daha önce kırılan ve bu sebeple yamukluk, bozukluk olanlara
  • Burun köprüsünde sıkıntı olanlara uygulanabilir.

Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar memnun mudur?

Genel olarak hasta yorumlarına ve istatistiklere baktığımızda ameliyatsız burun estetiği olanlar yaptırdıkları uygulamalardan gayet memnunlar. Tüm estetik uygulamarda doktor seçiminiz çok önemlidir. Işlem sonucu memnuniyetiniz uygulamayı yapan doktora göre değişebilir, bunu unutmamak lazım.

Enjeksiyon burun estetiği ile ameliyatsız burun estetiği aynı mıdır?

Enjeksiyon burun estetiği ile ameliyatsız burun yaptırma işlemi aynıdır. Bu uygulama enjeksiyon yolu ile yapıldığı için enjeksiyon burun estetiği ismi ile de anılabilir.

Ameliyatsız burun estetiği hakkında önemli bilgiler

  • Büyük ya da şekli bozuk bir burnu tamamen değiştirmek için klasik burun estetiği ameliyatı yapılması gerekir. Ameliyatsız burun estetiği uygulaması minor düzeltmeler için kullanılabilir.
  • Klasik burun estetiği gibi bir süreç olmadığı için, ameliyattan korkanlar ve ameliyat sonrası iyileşme süreci gibi zamanı olmayanlar için idealdir.
  • Dolgu enjeksiyonları ile yapılan bu tedaviler oldukça başarılı sonuç verir. En doğal görünen burun operasyonlarından biridir.
  • Ameliyatsız burun estetiği uygulamasında kullanılan malzemeye göre değişmekle birlikte genelde uygulamanın bir sene içerisinde yeniden yapılması gerekir.

15 dakikada burun estetiği mümkün müdür?

Cerrahi müdahalesiz yapılan bu işleme 10-15 dakika gibi kısa bir sürede yapıldığı için 15 dakikada burun estetiği de denilmektedir. Bu estetik uygulamasının diğer adı da enjeksiyon rinoplastisidir.

Ameliyatsız burun estetiği yapan doktorlar kimlerdir?

Estetik cerrahi doktorlarının büyük bir kısmı ameliyatsız estetik uygulamalarını da yapmaktadır. Hızla gelişen teknolojiyi yakalayabilen doktorlar arasından istediğiniz dokturu seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here