Altın Ütü ile Yüz Gerdirmeyi Henüz Keşfetmeyenler İçin Harika Bir Rehber

0
878

Pelleve olarak da bilinen altın ütü, ağrısız acısız ve kısa sürede etki eden bir ameliyatsız yüz germe işlemidir. Dünyada oldukça fazla ilgi gören bu yöntem ülkemizde de son zamanlarda popüler hale gelmeye başladı. Biz de altın ütü ile yüz germe işlemi ile henüz tanışmayanlar için kapsamlı bir rehber hazırladık.

Altın ütü nedir?

Altın ütü işlemi, cilde yüksek miktarda güçlü radofrekanslar gönderilen bir işlemdir. Özel bir cihazla yapılan bu işlem sırasında altın ısı ile cilde radyofrekanslar gönderilir. Cilde hiç bir şekilde zarar vermeden yapılan bu işlem sayesinde cildin kendi kendini yenilemesi sağlanır.

Cildin kendi kendini yenilemesi yoluyla cilt gençleştirmenin bir çok yöntemi vardır. Altın iğne dediğimiz, mezoterapi dediğimiz cilt yenileme işlemleri dışında radyofrekans yöntemleri ile yapılan cilt yenileme işlemleri mevcuttur. Eğer yüzünüzde kılcal damarlarınız aşırı belirginse, dışarıda görünüyorsa o zaman cilt soydurma ile yapılan cilt yenileme ve bakım işlemleri sizin için uygun olmaz. Çünkü zaten cildiniz yani cilt deriniz aşırı ince olduğu için bir de soydurma işlemi ile bu deriyi daha da ince hale getirebilirsiniz. Cilt hassasiyeti olan kişiler için bazı cilt bakım ve gençleştirme işlemleri uygun değildir.

Pelleve Altın Ütü yaptıranlar nasıl bir etki görürler?

Altın ütü, cildin alt katmanlarının ısınmasını böylece kolajen üretiminin artmasını sağlar. 30 yaş itibariyle vücutta kolajen üretimi azalır zaman içerisinde tamamen durur. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasının en önemli nedeni de budur. Kolajen üretiminin bu tarz radyofrekans işlemleri ile, kolajen hapları ve takviyeleri ile desteklenmesi gerekir. Aksi taktirde cilt yaşlanmasının önüne geçmek imkansız hale gelir. Kolajen takviyesi konusunda daha fazla bilgi için Kolajen nedir, Kolajen takviyesi nasıl yapılır? Yazımıza göz atabilirsiniz.

Altın ütü ile cilt gençleştirmenin avantajları nelerdir?

  • İlk olarak hassas cilde sahip, yüzünde kılcal damar belirginliği ve çatlakları olan kişiler diğer ağır cilt gençleştirme işlemlerini yaptıramazlar. Altın ütü işlemi cildin üst tabakasına hiç zarar vermediği için hassas cilt bakımında da tercih edilebilir.
  • Anestezi yapılmadan uygulanabilen bir işlemdir. Işlem sonrasında hasta aynı gün hemen normal günlük hayatına dönebilir. Aynı şekilde güneş hassasiyeti oluşturmadığı için rahatlıkla dışarı çıkılabilir. Her mevsim yapılabilir ancak özellikle sonbahar ayları daha çok tavsiye edilir. Cildi güneşten korumak çok önemlidir. Her mevsim dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürülmesi gerekir.
  • Tüm yüzde rahatlıkla kullanılabilir. Yüzün en hassas kısımlarından biri olan göz kapağı ve çevresinde dahi güvenle kulllanılabilir. Kişiye özel bir uygulama olduğu için yüzde, boyunda gerekli bölgeler belirlenip ona göre işlemler yapılır. Cilt gençleştirme işlemlerinde uygulamaların kişiye özel yapılabilir olması çok önemlidir.
  • Bu cilt bakımı seanslarından sonra makyaj yapılabilir, günlük rutine dönülebilir. Cildin üst tabakasını etkilememesi bu noktada oldukça önemlidir.
  • Pelleve altın ütü ile cilt ütüleme ya da diğer bir adı ile cilt gençleştirme tamamen acısızdır. Sonuçlar hemen gözle görülür bir şekilde ortaya çıkar. Ayrıca bu uygulamanın hiç bir yan etkisi yoktur. Diğer farklı işlemlerle kombinlenebilir.
  • Herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir.

Altın ütü uygulaması kaç seans yapılmalıdır?

Altın ütü işlemleri bir ile 4 seans arasında uygulanması gereken bir işlemdir. Hızlı etki ettiği için ilk seanstan sonra hemen etkileri görülmeye başlanır. Bu işlemin toplam kaç seans olacağı da kişiye bağlıdır. Beslenme, sigara ve alkol kullanımı, yaşam tarzına bağlı olarak cildin yıpranması da farklıdır. Ayrıca sigara kullananlarda cilt daha hızlı yaşlanadığı için bu uygulamanın da etkisi daha az görülebilir.

Erkeklerde de altın ütü ile cilt ütüleme ve gençleştirme işlemi uygulanabilir. Erkeklerin cilt yapısı kadınlara göre daha kalın ve sert olduğu için onlarda etkisi daha zor görülür. Bu nedenle erkeklerde seans sayısı da daha fazladır.

Pelleve altın ütü seansı ne kadar sürer?

20 dakika ile 40 dakika arasında bir sürede yapılan uygulama hemen sonrasında görünümde farklılık hissettirir. Işlem sırasında cilde ince bir jel sürülür ve bu jel sayesinde hasta hiç acı hissetmez.sadece hafif bir sıcaklık hissi olur.

Tek seansın etkisi bir yıla kadar devam eder. Birden fazla seans yapıldığında bu etki çok daha uzundur. Ciltteki doku sıkılığını artırdığı için cildin daha sıkı, canlı ve pembe görünmesini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here