Altın İğne Tedavisi İle Cildinizi Gençleştirmek İster misiniz?

0
837

Cilt, zaman içerisinde hem dış etmenler hem de iç etmenler sebei ile yaşlanır. Hava kirliği, kötü beslenme ve düzensiz hayat, az su tüketme ve sigara kullanımı gibi çeşitli sebeplerle erken yaşlarda kırışma başlayabilir. Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan altın iğne uygulaması ise bu belirtileri ortadan kaldırıp cildin gençleşmesini sağlıyor.

Altın iğne cilt tedavisi nedir?

Altın iğne, diğer adı franksiyonel radyofrekans tedavisi olan ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Uygulama sırasında cilt altına etki eden radyo dalgaları ile cilt altındaki dokular kasıtlı olarak tahrip edilir. Bunun sonucunda ise cilt kendini yeniler. Buradaki amaç vücudun doğal iyileşme sürecini ortaya çıkarmak, kolajen dengesini artırmaktır.  

Radyofrekans dalgaları günümüzde ameliyatlarda kanamayı durdurmak için kullanılan bir yöntemdir. Altın iğne ile cilt gençleştirme tedavisi cilt üzerindeki bir çok sorunu gidermek için tercih edilen bir yöntemdir.

Altın iğne uygulaması nasıl yapılır?

Altın iğne tedavisi yapılacak bölge öncelikle temizlenir. Sonrasında uygulama sırasında hiç bir şey hissedilmemesi için anestezik etkili krem bölgeye uygulanır. Ucunda altın iğne kısmı bulunan radyofrekans cihazı ile cilt taranır. Bu sırada bu minik iğneler cilde girip çıkarak, belirlenen derinliğe ulaşıp cilt altına etki eder. Cildin yüzeyine etki etmeyen bu kırışıklık tedavisi mezoterapi tedavisi ile birleştirilebilir.

Bu tip gençleşme tedavileri ve uygulamları kombin halinde yapıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Altın iğne tedavisi sırasında açılan gözeneklere cildin ihtiyacı olan karışımların enjekte edilmesi cildin çok daha parlak ve genç bir hale gelmesini sağlar.

Altın iğne tedavisi neler için kullanılır?

Altın iğne yüzdeki kırışıklıkları, sarkıklıkları ve elastikiyet kaybını tedavi etmekle popüler hale gelmiş olsa da tüm vücutta kullanılabilen bir yöntemdir. Altın iğne ile;

 • Ciltteki sivilce izleri,
 • Vücudun her yerindeki yara izleri,
 • Yüzdeki kırışıklıklar,
 • Yüzdeki sarkmalar,
 • Vücudun her yerindeki sarkmalar,
 • Cilt gençleştirme,
 • Yanık izlerinin giderilmesi,
 • Kilo alıp vermeden kaynaklı çatlakların tedavisinde,
 • Hamilelik çatlarının tedavisinde
 • Ve göz altı morluk tedavisinde kullanılabilir.

Altın iğne tedavisinin faydaları nelerdir?

 1. Altın iğne ile cilt gençleştirme tedavisinde cildin üst kısmı hiç zarar görmez. Tüm etki cildin altındaki dokularda gerçekeştirilir. Aslında burada yapılan işlem vücudun doğal sürecini hızlandırmak ve cildin kendi kendini yenilemesini sağlamaktır. Bu sebeple altın iğne tedavisi uzun vadeli sonuç veren bir tedavidir.
 2. İlk seanstan itibaren anlaşılır bir etki görülür.
 3. Ameliyatsız bir şekilde, kolaylıkla ciltteki problemlerden kurtulmayı sağlar.
 4. Klinik olarak etkisi ve başarısı kanıtlanmış bir cilt gençleştirme ve toparlama yöntemidir.
 5. Her cilt tipine uygulanabilir. Açık, koyu fark etmeksizin tüm cilt tipleri için uygundur.
 6. Ciltteki kızarıklık bir iki saat içerisinde geçerken işlemi yaptıran hastalar bir gün sonra işlerine dönebilirler.
 7. Yazın da uygulanabilen bir yöntemdir. Ayrıca hiç bir şekilde ciltte kabuklanma, pullanma gibi yan etkilere sebep olmaması altın iğnenin avantajları arasında ilk sıralarda gelir.

Kimler altın iğne yaptıramaz?

Hemen hemen herkes için uygun olan bu yöntem sadece yüz derisi çok ince olan, kılcal damar sorunu olan kişilere uygulanamaz. Hali hazırda damarlar zaten yüzeye çok yakın olduğu için buna ek olarak böyle bir uygulama yapılması ciltteki damarların daha fazla belirgin hale gelmesine sebep olabilir.

Ayrıca altın iğne;

 • Hamilelere,
 • Kalp pili olan hastalara,
 • Epilepsi hastalarına ve
 • Kan pıhtılaşması sorunu olan hastalara uygulanmaz.

Altın iğnenin zararları nelerdir?

 • Altın iğne cilt gençleştirme ve sıkılaştırma yöntemi neredeyse yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Uygulama sırasında oluşan kızarıklık bir iki saat içerisinde geçer.
 • Uygulama sırasında damara denk gelmesi durumunda ciltte morluklar oluşabilir ancak bu önemsiz ve geçici bir durumdur.
 • Bağışıklık sistemi çok düşük hastalar bu uygulamayı yaptırdığında uçuk çıkarabilir. Bu tarz kişilerin uygulamadan bir kaç gün önce işleme hazırlanması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here