Ailenizi Plastik Cerrahi Operasyonuna Hazırlamak

0
76

Herhangi bir plastik cerrahi operasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde, dikkate almanız gereken birçok faktör vardır. Kuşkusuz en önemli olanlardan biri de, ailenizi operasyonunuza hazırlamaktır.

Şekillendirme operasyonunu yaptırmak aslında tamamen kişisel bir karar olsa da, aileniz de bu konu hakkında bilgilendirilmeyi hak eder. Operasyon çin hazırlanmak ve ayrıca operasyondan sonra sorunsuz bir iyileşme için desteklerine ihtiyacınız olacaktır. Ailenize estetik ameliyat olma niyetiniz hakkında bilgi vermenizin nedenleri şunlardır:

  • Şekillendirme operasyonuna girme kararınız, ailenizi etkileme potansiyeline sahiptir, çünkü görünüşünüzü değiştirebilir ve değişikliği hızlı bir şekilde kabul etmeleri onlar için zor olabilir.
  • Ailenizdeki bazı insanlar estetik ameliyat geçirmenizin nedenlerini anlamayabilir, bunu neden yaptığınızı açıklamanız gerekebilir. Çoğu insan için benlik saygısı itici bir faktördür. Duygularınızı ailenizle paylaştığınızdan ve ameliyatın yaşam kalitenizi iyileştirmeye nasıl yardımcı olacağını onlara açıkladığınızdan emin olun. Plastik cerrahi operasyonu için tıbbi bir nedeniniz olsa bile, bunu ailenize açıklamayı unutmayın.
  • Evliyseniz ve göğüs büyütme ya da kalça büyütme gibi bir estetik operasyon düşünüyorsanız, eşinizle bu konuyu tartışmanız kesinlikle önerilir. Çoğu erkek bu değişikliği olumlu bir şekilde görme eğilimindedir ve kocanızın desteğine sahip olmak güveninizi artıracaktır.
  • İşlemden önce ve sonra ailenizi yanınızda bulundurmanızın size büyük faydası dokunabilir. Bir akrabanızın görüşleri değerli olabileceğinden, birisinin konsültasyonunuzda size eşlik etmesi yararınızadır. İşlemin yapıldığı gün, size cerrahi merkezinde birisinin eşlik etmesi de gerekir. İşlemden sonra eve gittiğinizden bağımsız olarak, en az 24-48 saat boyunca size yardımcı olacak ve sizinle birlikte olacak birine ihtiyacınız olacak.

Ailenize operasyonu ve nedenlerini anlatma işini daha yetkili bir ağıza da bırakabilirsiniz. Operasyondan geçme nedenlerinizi daha iyi anlamalarını sağlamak için bir aile üyesinin cerrahınızla buluşmasını sağlayın ve yeni sizi görmeye zihinsel olarak hazırlıklı olmasını garanti edin.

Tüm bu önerilerle birlikte, başka biri ameliyat yaptırmanızı istediğinden değil, kendiniz istediğiniz için ameliyat olmalısınız. Tabi bunları yaparken de sevdiklerinizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı süreçten dışlamamaya özen gösterirseniz, işin sonunda kazançlı çıkan ve mutlu olan yine size olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here