Ağrısız, acısız, hızlı sonuç! Lazerlift ile yüz gerdirme  

0
984

Lazerlift nedir? Lazerlift ile yüz germe işlemi nasıl yapılır? Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemlerinden biri olan lazerlift yaptıranlar memnun kalıyor mu? Lazerlift ile facelifting konusuna dair tüm bilgileri sizler için derledik.

lazerlift ile yüz germe

Lazelift nedir?

Yer çekimi, kirli hava, kötü hayat koşulları, dengesiz beslenme ve tabi ki zaman! Yaşlanmanın en büyük belirtilerinden biri cildin gençlikteki elastikiyetini kaybetmesi ve sarkmaya başlaması. Ilk yanaklardan başlayan bu sarkma göz kapaklarına, gıdı bölgesine, boyun ve kollara kadar gider. Özellikle hızlı kilo alıp veren kişilerin cildinde sarkmalar daha fazla görünür. Lazerlift, bu yaşlılık belirtilerini durdurup cildi gererek sarkmaları, kırışıklıkları tedavi eden bir uygulamadır. Esnekliğini kaybeden cilde esnekliğini yeniden kazandırmak için lazer ışınları kullanılır. Bu lazer ışınları cilt altı dokularda hareketlenme oluşturur. En entkili yüz gençleştirme uygulamalarından biri olan lazerlift  hızlı sonuç veren pratik bir uygulamadır.

Lazerlift yüz gençleştirme uygulaması nasıl yapılır?

Yüz sarkmalarını gideren tedavi yöntemlerininin en popülerlerinden biri olan lazerlift işeminde cilt altı dokuları lazer ışınları ile ısıtılır. Cilt dokusunda bulunan kolajenler bu işlem sırasında kısalır. Kısalma sonucunda da ciltte gerginlik meydana gelir. Bu işlem sayesinde yüz sarkmaları ameliyatsız bir şekilde giderilmiş olur. Lazerlift yöntemi sayesinde sadece ciltte sarkmalar toparlanmaz, aynı zamanda cilt yenilenmiş de olur. Çünkü kolajenler kısaldığında dokular yeniden kolajen üretmeye başlar. Yeni üretilen kolajen de cildin canlanmasını, gençleşmesini sağlar.

Lazarlift yüz gençleştirme uygulaması 5 dakika sürer. Beş dakika sonunda yüz gerdirme işlemini yapan kişi günlük hayatına dönebilir. Ayrıca bu işlem sonrasında ciltte herhangi bir kızarıklık ya da şişkinlik gibi etkiler görülmez.

Lazer lift cilt sarkma tedavisi yüzün hangi bölgelerine uygulanabilir?

Cilt sarkmaları, hayat tarzına bağlı olmakla birlikte oldukça erken yaşlarda başlayabilir. Nasıl ki bazı kişilerin saçları daha yirmili yaşlarda beyazlıyorsa, bazı kişilerin yüzleri de erken yaşlarda sarkmaya başlayabilir. Özellikle çok kilolu olup da birden kilo veren kişilerde yanak sarkması meydana gelir. Yanak sarkması tedavisinde ağız içinden uygulama yapılarak yanakların toparlanması sağlanır. Ağız bölgesinde dudak ve burun arasındaki mesafenin toparlanması için, ağız kenarındaki çizgilerin giderilmesi için, burun düşüklüğü için bu uygulama yapılabilir.

Alın toparlama işlemi olarak da lazerlift uygulaması yapılmaktadır. Alın bölgesinde tam bir gerginlik sağlamak için lazerlift işlemi saçların içerisinden tam alına geçiş noktasında yapılabilir. Şakaklar, göz çevresi ile kaşlar da lazerlift ile yüz gençleştirme uygulaması yapılabilen bölgelerdendir.

Lazerlift ile yüz toparlama işlemi kalıcı mıdır?

Uygulaması beş dakika süren bu yöntemin kalıcılığı yaklaşık 1- 1 buçuk yıl kadardır. Yüz yapınıza ve cilt tipinize göre daha uzun süre de kalıcı olabilecek bu yöntem, acısız ağrısız yüz gerdirme yöntemleri içerisinde en iyi sonuç verenlerden biridir.

Lazerlift ameliyatsız yüz germe fiyatları nelerdir?

Her cildin yapısı, özelliği farklıdır. Aynı zamanda herkesin yaşı, bu yaşa gelene kadar yaşadığı çevrenin cildine etkisi de farklıdır. Bu yüzden lazerlift ameliyatsız yüz germe fiyatları, uygulama yapılan kişinin cildine, yaşına, cildininin özelliklerine ve daha önce herhangi bir işlem yaptırıp yaptırmadığına göre değişir.

Ameliyatsız yüz sarkması tedavileri güvenli midir?

Ameliyatsız yüz sarkması tedavileri genel olarak cildin dokusunu canlandıran, yenileyen ya da dokuların kendi kendini yenilemesini sağlayan ışın tedavileri ile benzer uygulamalardan oluşur. Cerrahi herhangi bir müdahale olmadığı için dikiş, ağrı, sızı olmaz. Bu ameliyatsız cilt gençleştirme tedavileri genel olarak yan etkisi bulunmayan, kesin ve hızlı sonuç veren tedavilerdir. Kalıcı güz gerdirme işlemi yaptırmak isterseniz, aynı anda birden fazla tedavi yöntemini kullanabilirsiniz. Diğer ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri için Ameliyatsız yüz germe yöntemleri bölümüne göz atınız.

KaydetKaydet

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here