8 Maddede Afrodit Dudak Dolgusu Estetiği; Nedir, Nasıl Yapılır?

0
628

Ağız yapısı, dudak kalınlığı ve şekli yüzde en çok dikkat çeken bölgedir. Bu nedenle dudak estetiği hem amaliyatlı hem de ameliyatsız estetik uygulamaları ile en popüler uygulamalardan biridir. Afrodit dudağı estetiği ya da diğer bir adı ile afrodit dudak dolgusu dolgu özel bir dudak dolgunlaştırma yöntemidir. Peki, afrodit dolgusunu diğer dolgulardan ayıran özellikler nelerdir bakalım.

  1. Afrodit dudak dolgusu nedir?

Güzelliğin tanrıçası Afrodit, tasvir edildiği kısımları ile güzelliğin sembolü ve önderidir de. Afrodit dudak dolgusu, Afrodit’in mükemmel dudak yapısını yakalamak için yapılan bir dolgu işlemidir. Bu dudak şeklinde üst dudak alt dudağa göre bir miktar daha incedir. Kişinin yüz çizgilerine ve yapısına göre altın oran hesaplamaları sonucu elde edilen ölçümlere göre yapılır. Dudağın kalınlığı, rengi, açıklığı, genişliği tamamen hesaplamalar ile yapılır.

  1. Afrodit dudak dolgusu nasıl yapılır?

Afrodit tipi dudak dolgusu yapılırken dudak üzerindeki eros yayının tam burun ucuna gelecek şekilde olması planlanır. Öncesinde modelleme ile dudağınınızın uygulama sonunda nasıl görüneceği size gösterilebilir. Üst dudağa 3/1 alt dudağa ise 3/2 oranında dolgu uygulaması yapılır. Dudak gövdesi yani dudağın orta kısmı en dolgun ve kalın kısmıdır. Ağız kenarlarına göre yavaş yavaş incelen dudak kenarına dolgu işlemi sırasında kontür de uygulanır.

Dudağın pürüzsüz ve gergin görünmesi için dolgunluk orantılı bir biçime kenarlara doğru azaltılır. Dudak kenarlarında hafifçe dışarı doğru çıkkın bir görünüm oluşturan kontur işlemi de uygulanır.

  1. Afrodit dudağı dolgusu estetiğinin diğer dudak dolgularından farkları

Dolgu maddesi olarak aynı madde kullanılır, hyaluronik asit tüm dudak dolgunlaştırmalarında kullanılan malzemedir. Dudak kenarlarında belirgin bir çıkkınlık oluşur, uygulama süresi ve etkisi diğer dolgu yöntemleri ile aynıdır, tek farkı bu dudak dolgusundaki ortada oluşan dolgunluk çok daha belirgindir. Bu nedenle de ağız yapısı geniş kadınlar tarafından ağzı daha küçük göstermek için tercih edilebilirler.

  1. Afrodit dudak dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Tüm dudak dolgusu çeşitleri aşağı yukarı aynı sürede kalıcığa sahiptir, yani hepsi geçicidir. Yaklaşık 1- 1,5 sene kadar kalıcılığı olan bu dolguları beğenirseniz yeniden yaptırabilirsiniz. Estetik doktorları kalıcı dolgu uygulamalarını tercih etmezler. Kalıcı dolgu işlemlerinde kullanılan dolgu maddesinin vücutla uyum sağlayaması sorun oluşturabilir. En önemlisi ise vücut sürekli değişir, yaşlandıkça ağız kenarlarında çizgiler çıkabilir, dudak kısmı küçülebilir ya da benzer bir çok şey ortaya çıkabilir. Kalıcı dolgular, vücudun zaman içerisindeki değişimine ayak uyduramaz ve garip bir görünüm ortaya çıkar.

 

  1. Afrodit dudak dolgusu estetiği süresi, öncesi ve sonrası

Afrodit’in çekici dudak görüntüsünün uygulanması yaklaşık 15-20 dakika alır. Öğle arası uygulaması ya da öğle arası dolgusu olarak da isimlendirilen bu uygulama oldukça kısa süren, kolay, acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Dolgu yaptırmadan önce özellikle yapmanız gereken bir şey yoktur, sonrasında da dikkat edilmesi gereken özel bir şey yoktur.

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları, dolgu yaptırdıktan sonra bir iki gün dudaklarında minik bir hissizlik olduğu yönündedir. Bu gayet doğal bir etkidir. Bir kaç gün sonra herhangi bir hissizlik kalmaz.

  1. Afrodit dudak dolgusunu kimler yaptırmalıdır?

Dudaklarınız kalın ve hacimliyse afrodit tipi dudak dolgusu estetiği sizin için uygun değildir. Bu uygulama daha çok ince, hacimsiz, kenarları belirgin olmayan dudaklar için uygundur. Dolgu sonrasında eros yayı dediğimiz burun altındaki dudak çukuru belirginleşir. Dudağın özellikle orta kısmı dolgunlaşır ve çekici bir görünüm ortaya çıkar. Dudak dolgunlaştırma yöntemleri içeirisinde farklı alternatifler vardır. Ağız yapınıza ve dudak şeklinize göre size uygun yöntemi seçmek önemlidir.

  1. Afrodit tipi dudak dolgusu nasıl tasarlanır?

Dolgu yapılmadan önce, dolgudan sonra dudağın nasıl görüneceği tasarlanır. Bunun için artık 3d tasarım yöntemleri kullanılmaktadır. Hastanın gülüşü, konuşma tarzı, diş yapısı, dişlerinin gülerken nasıl göründüğü incelenir ve dolgu şekli buna göre belirlenir. Estetik doktoru ile hasta 3d görüntüler üzerinden dudak şekline beraber karar verebilir. Böylece uygulama sonrasında herhangi bir sürprizle karşılaşılmaz.

  1. Dudak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Hangi tarz olursa olsun dudak dolgusu yaptırırken, doktor ve klinik seçimi çok ama çok önemlidir. Kullanılan ürünlerin kalitesi kadar hijyen koşulları ile doktorun tecrübesi de önemlidir. Televizyonlarda gördüğümüz üzere uzman olmayan kişilere yaptırılan dolgular çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle dolgu yaptırırken uzman doktor ve profesyonel bir kliniğe gitmeye özen göstermelisiniz.

Dudak dolgusu çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz dudak dolgusu nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here