3d Microblading Kıl Tekniği ile Yüz İfadenizi Değiştirin

0
676

Yüzün çatısı kaşlar tüm ifadeyi değiştirmekle kalmıyor. Sizi daha sert, daha yumuşak ya da daha seksi gösterecek şekilde etkili bir intiba bırakıyor. Yanlış alınmadan dolayı küsmüş kaşlar, geçirilen rahatsızlıklar sonucu dökülmüş kaşlar için üzülmek geride kaldı. 3d microblading kıl tekniği ile kendi kaşınız gibi ama çok daha güzeli bir görünüm için 15 dakika ayırmanız yetiyor!

3d microblading kıl tekniği nedir?

Şunu söylerek başlamakta fayda var: 3d microblading tekniği ile yapılan kalıcı kaş uygulamaları, teknolojinin son yenilikleri kullanılarak uygulanıyor. %100 doğal görünüm vadeden bu teknik, kullanılan malzeme, pigmentler, iğneler ve uygulama teknikleri ile diğer türevlerinden ayrılıyor. Her kişinin farklı yüz hatlarını dikkate alan ve  “Altın oran” prensibiyle hareket eden bu sistemde görünümde doğallık bu şekilde sağlanıyor. 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan uygulama, öncesinde yapılan local uyuşturma ile neredeyse hiç acı hissettirmiyor.

Microblading 3D kıl tekniği ile kaç uygulaması nasıl yapılır?

  •       Önce Altın oran prensibine göre yapılacak kaşın şekli belirlenir.
  •       Prova çizimi yapılır.
  •       Uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülür.
  •       Saç ve cilt rengi dikkate alınarak uygun renk seçimi yapılır.
  •       Kaşın durumuna göre kullanılacak iğne boyutu belirlenir.
  •       Uygulama yapılır.

Microblading 3D kıl tekniği ile kalıcı makyaj kıl tekniği arasındaki farklar nelerdir?

Klasik sistemde yapılan kalıcı makyaj uygulamaları cihazlarla yapılır. Microblading 3D kıl tekniği ise makine ile değil sadece el ile uygulanır. Çeşitli boyutlardaki iğnelerden hangisinin kullanılacağı kişinin kaş kalınlığına bakılarak seçilirken,  pigmentler saç ve cilt rengine göre tercih edilir. Bu nedenle de microblading ile yapılan kaş uygulamaları tüm diğer kalıcı kaş uygulamalarından çok daha doğal sonuç verir.

Microblading tekniği hangi tür kaşlara uygulanabilir?

Her türlü kaşa! Nedeni isterse geçirilen bir hastalık isterse de yanlış alınma tekniği olsun. Kaşlarınızın şu andaki halinden memnun olmamanız 3d microblading kıl tekniği ile kalıcı kaş uygulaması yaptırabilmeniz için yeter de artar. Kemoterapi ya da kaşlarınızın dökülmesine neden olan başka bir tedavi süreci yürütüyorsanız, microblading ile kalıcı kaş uygulaması yaptırmadan önce tedavinizi tamamlamanızı öneririz.  Tedavi bittikten sonra yaptıracağınız uygulama daha başarılı sonuç verecektir.

3D tekniği ile yapılan kalıcı kaşın kullanım süresi

Kişinin cilt yapısına ve tekniği uygulayan kişinin çalışma stiline bağlı olarak minimum bir maksimum üç yıl kullanım mümkündür. Bu süre içerisinde güneş ve solaryum gibi zararlı ışınlardan korunarak kullanılan pigmentin solması yavaşlatılabilir. Microblading ile yapılan kaş doldurma işlemlerinde zamanla renk yoğunluğu azalsa da diğer kalıcı kaş uygulamaları gibi renk değişimleri yaşamanız, yeşil ya da turuncuya çalan kaşlarla karışılaşmanız mümkün değil.

Kalıcı kaş uygulama sonrası dikkat edilecek şeyler

İşlemden hemen sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam ederken güneş gözlüklerinin ardına saklamak zorunda kalmazsınız. İyileşme süreci her cilde göre farklılık gösterir. Bu bölgeyi kaşımak ya da soymak gibi müdahaleler iyileşme sürecinizi sekteye uğratır. Uygulama yapan kişini tavsiyelerini dikkate alarak, makyaj ve bakım ürünlerinin kullanımına en az bir hafta ara verebilirsiniz.  Uygulama sonrasında verilen bakım kremini hijyenik olmasına dikkat ederek, kulak çubuğu ile uygulayabilirsiniz. Kulak çubuğu ile o bölgeye bakım kremi uygulamalısınız. Özellikle bu dönemde solaryum kullanmamanız, dışarıya çıkarken güneş kremi kullanmanız önerilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here